Dantenų kraujavimo priežastys

Kraujuojančios dantenosAr kada nors esate pamatę truputėlį kraujo ant savo dantų šepetėlio kol valėtės dantis?
Ar susimastėte kokia tai priežastis?
Visų žmonių dantenos kraujuoja tam tikru gyvenimo momentu ir dėl įvairių priežasčių. Tačiau jei dažnai susiduriama su šia problema, reikia būtinai kreiptis pas gydytoją odontologą.
Dantenos yra rožinės spalvos audinys, kuris palaiko dantį. Dantenos supa kiekvieną dantį. Žinoma, yra labai daug priežasčių, kodėl Jūsų dantenos kraujuoja, bet nei viena iš šių priežasčių nėra maloni.
Norėdami išlaikyti Jūsų dantenas sveikas, Kauno burnos chirurgai papasakos pagrindines priežastis kodėl kraujuoja dantenos ir kaip to išvengti.

Pagrindinės priežastys kodėl kraujuoja dantenos:

  1. Prasta burnos higiena

Kauno Implantologijos Centro burnos chirurgai sako, kad pagrindinė kraujuojančių dantenų priežastis yra bloga burnos higiena. Dantis reikia valyti, ne tik dantų šepetėliu, bet naudoti dantų siūlą ir skalavimo skystį. Dantų šepetėlio pagalba nepanaikinamos visos bakterijos, apnašos ir dantų akmenys.
Dantų valymas du kartu per dieną yra būtinas visiems. Tačiau jeigu neseniai ir silpnai pradėjo kraujuoti dantenos, Kauno Implantologijos Centro burnos chirurgai pataria pabandyti dantis valytis po kiekvieno valgio. Jūsų dantenų būklė turėtų pagerėti ir turėtumėte pamatyti skirtumą.

  1. Gingvitas

Gingvitas skamba gana komplikuotai, bet tai tiesiog reiškia uždegimą. Tačiau, jeigu Jūs nekreipsite dėmesio, gingvitas gali tapti labai rimta problema. Tai lėtinė liga, kurią sukelia esančios ir laiku nepašalintos bakterijos mūsų burnoje. Daugelis iš mūsų, kartas nuo karto turi tam tikrą gingvito laipsnį, tačiau tinkama burnos higiena gali jį pašalinti.
Esant gingvitui reikia kreiptis pas burnos higienistą, kuris vizito metu atliks profesionalią burnos higieną.

  1. Nėštumas ir harmonų pokyčiai

Ne, tai ne Jūsų vaizduotė, kad nėštumo metu, dantenos yra jautresnės. Nepriklausomai nuo to ką Jūs darote, gali atrodyti, kad Jūsų dantenos kraujuoja labiau. Tai yra vadinama nėštumo gingvitu. Jį sukelia Jūsų harmonų svyravimai.
Taigi, ką mergina turi daryti susidūrusi su nėštumo gingvitu? Pirmiausia, reikia apsilankyti pas savo odontologą ir aptarti atsiradusias problemas.
Antra, reikia pradėti naudoti minkštesnį dantų šepetėlį ir valyti dantis mažiausiai du kartu per dieną, taip pat nepamiršti naudoti dantų siūlo ir skalavimo skysčio.

  1. Periodonto ligos

Periodonto ligos atsiranda tada, kai yra negydomas gingvitas. Sergant gingvitu yra pažeidžiamos tik dantenos, o periodonto liga plinta į audinius ir kaulus, kurie palaiko mūsų dantis.
Norėdami išvengti periodonto ligų, reikalinga kasdienė dantų priežiūra, reguliarus apsilankymas pas burnos higienistą, tai pat reikia sveikai maitintis, nerūkyti.
Netinkama dantų priežiūra, tabako vartojimas – padidina rizika susirgti dantenų ir periodonto ligoms.
Nesvarbu dėl kokios priežasties kraujuoja dantenos, reikia tučtuojau kreiptis pas savo odontologą, kad būtų laiku išsiaiškintos ir pašalintos šios ligos priežastys.

Similar Posts