Kauno stomatologijos klinikos patarimai apie vaikų dantis

Vaiku stomatologijos klinika Kauno mieste Kartais mažylių tėveliai vadovaujasi įvairiais su dantukų priežiūra susijusiais mitais ir ima nepagrįstai nerimauti. Kokie tie mitai? Kaip išlikti kritiškiems ir nepulti į paniką?

Ypač daug galime rasti informacijos, susijusios su dantukų dygimu. Interneto šaltiniuose rašoma, kad pirmieji dantukai prasikala, kai mažyliui sueina 6-8 mėnesiai. Tačiau kiekvienas mažylis, kiekvienas organizmas yra šiek tiek skirtingas, tad nereikia tikėtis, kad viskas vyks tiksliai, kaip nurodoma literatūroje. Kartais prisiskaitę forumų tėveliai išsigąsta, kad jų kūdikiams, kuriems ilgai neišdygsta dantys, teks pjauti dantenas ir vaduoti dantis. Tačiau ne vienos stomatologijos klinikos Kaune specialistai suskumba paaiškinti, kad procedūros visgi prireikia tik labai retais ir išskirtiniais atvejais – kai dantenos supūliuoja, atsiranda cistų, kraujosruvų ar kitų pavojingų darinių.

Dantukams dygstant, vaikas gali viduriuoti ar karščiuoti, būti jautrus ir dirglus, prastai miegoti. Nors medicinoje tai nėra laikoma dantų dygimo lydinčiaisiais simptomais, visgi šie dėsningumai yra pernelyg dažni ir tėveliai juos pastebi. Ne valia sunkiai dygstančius mažylių dantukus tepti medumi, kitomis naminėmis priemonėmis. Kalbant apie medų, tai natūralus angliavandenis, kuris trapiems dantukams ir dantenoms yra kenksmingas. Manoma, kad pieninius dantis labai greitai pakeičia nuolatiniai. Tačiau šiuos dantis vaikas turi mažiausiai iki 5-7 metų. Vėliau nuolatiniai dantys ištirpdo pieninių dantų šaknį, ir pieniniai dantys ima kristi. Norint palengvinti šiuos procesus ir klibančius dantukus greičiau pašalinti, taip pat galima apsilankyti tam tikroje pasirinktoje stomatologijos klinikoje Kaune.

Visuomenėje labai gajus mitas, kad kokie tėvų dantys, tokie bus ir vaikų. Tačiau, manoma, kad kaulų, dantų struktūra pavedima ne visada. Tikrai teisingas teiginys yra tai, kad bakterijas, kurios sukelia dantų ėduonį, vaikai „paveldi“ iš savo tėvų. Tačiau genai čia neturi tiek daug reikšmės – bakterijos plinta vaikučius bučiuojant, aplaižius nukritusius jų čiulptukus, šaukštelius ir taip toliau. Taigi būtent todėl tėvams, auginantiems mažylius, yra laba svarbu rūpintis savo burnos sveikata ir higiena, laiku susitvarkyti įgedusius dantis, kad ėduonis nebūtų perduodamas mažyliams.

Apie pieninių dantų valymą
Interneto diskusijose dažnai galime rasti komentarų, kad pieninių dantų valyti nereikia. Anaiptol. Tai tokie patys dantys, kaip ir suaugusiųjų, juos gadina ant dantukų paviršiaus besikaupiančios apnašos, kurios ir leidžia bakterijoms daugintis, plisti, gadinti dantis. Be to, dar iki išdygstant pirmiesiems dantukams, reikėtų pasirūpinti dantenomis: jas bent kartą nuvalyti, kartas nuo karto pamasažuoti. Pirmiesiems dantukams valyti net nereikia dantų šepetėlio ir pastos – visiškai pakanka gabalėlio virintame vandenyje sudrėkintos marlės. Marlę reikėtų apvynioti aplink pirštą ar du ir sukamaisiais judesiais švelniai valyti mažojo dantukus ir dantenas. Jei stinga laiko, stomatologijos klinikos Kaune odontologai pataria kūdikio burnytę valyti bent prieš miegą: miegant seilių susikaupia mažiau, todėl burna savaime neapsivalo taip gerai kaip dieną.

Išdygus ir krūminiams dantukams, pats metas imtis dantų šepetėlio bei pastos ir mokyti vaiką burnos higienos ir kasdienės priežiūros. Gerai dantis išsivalyti sugeba tik 2-3 metų vaikas, tad mažesniam vaikučiu padėti atlikti procedūras turi tėveliai. Kruopščiai reikėtų valyti kiekvieną dantį atskirai, o ne braukti per visus dantukus. Kauno stomatologijos klinikų specialistai pataria mažylius pratinti naudotis ir dantų siūlu, tačiau nepageidaujama iki 5-6 metų vaikui duoti burnos skalavimo skysčio, nes mažylis gali jo nuryti. Nors pastarųjų sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų, tai vis tiek nėra tinkama praktika. Taigi tinkamos burnos higienos pamokėlės leis mažyliui turėti sveikus ir stiprius dantis.

Similar Posts