Klausimai ir atsakymai apie dantų balinimą

|

Akinančiai balta šypsena – raktas į didesnį pasitikėjimą savimi. Laisvai šypsotis galintis žmogus geriau jaučiasi tiek draugų kompanijoje, tiek darbo pokalbyje ar megzdamas naujas pažintis. Tikriausiai visos odontologijos klinikos Vilniuje siūlo dantų balinimo paslaugas. Ką reikėtų žinoti apie šią procedūrą? Pateikiame atsakymus į dažniausiai apie dantų balinimą užduodamus klausimus.

Balti dantysKas yra dantų balinimas?

Dantų balinimas – tai šviesesnės ir lygesnės spalvos suteikimas dantims odontologijos klinikoje. Jis leidžia suteikti dantims pageidaujamą atspalvį ir užmaskuoti ant jų atsiradusias dėmes. Paprastai dantų balinimui naudojamas vandenilio peroksidas arba specialūs geliai. Balinimas gali būti atliekamas naudojant įvairias technikas, pavyzdžiui, šlifavimą. Pastaruoju metu sparčiai populiarėja dantų balinimas lazeriu. Tokiu būdu dantis galima pašviesinti net iki devynių atspalvių.

Ar dantų balinimas tinka kiekvienam?

Prieš apsisprendžiant balinti dantis, būtina pasikonsultuoti su savo odontologijos klinikos specialistais. Jie turi įvertinti paciento burnos ir dantų būklę bei jo pageidavimus. Jeigu paciento pageidavimai neatitinka realybės arba dantų būklė yra netinkama, dantų balinimo atlikti nepatartina.

Prieš dantų balinimo procedūrą odontologijos klinikoje, skylučių turintys dantys turi būti užplombuoti, o bet koks burnos gleivinės uždegimas ar infekcija – išgydyti. Daugeliu atvejų prieš balinant dantis rekomenduojama atlikti burnos higieną, o dantis – nupoliruoti. Dantų gydytojas turėtų įvertinti, ar pacientui dantų balinimas apskritai yra reikalingas.

Kiek laiko po procedūros dantys išlieka balti?

Įprastai dantų balinimo efektas išlieka nuo metų iki trejų. Trimis ketvirtadaliais atvejų pageidaujamas dantų baltumas išlieka 1,5 metų, tačiau tai priklauso nuo paciento gyvenimo būdo, žalingų įpročių, mitybos, pačių dantų savybių.

Jeigu pacientas po procedūros odontologijos klinikoje vartoja daug maisto produktų ir gėrimų su dažikliais, dantų baltumas išlieka neilgai. Dantų spalvai itin kenkia rūkymas, kavos ir daugumos arbatos rūšių vartojimas, raudonasis vynas. Dantų spalvą gali pakeisti ir tam tikrų vaistų vartojimas. Kai kurie dantų spalvos pakitimai yra genetiniai.

Kam nerekomenduojamas dantų balinimas odontologijos klinikoje?

Nei vienas odontologijos klinikos Vilniuje  specialistas nepatars dantų balinti kūdikio besilaukiančiai ar jį vis dar maitinančiai moteriai. Taip pat šios procedūros nepatartina atlikti vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Dantų balinimas nerekomenduojamas žmonėms, kurių dantys yra itin jautrūs arba kurie nuolat rūko, dažnai vartoja alkoholinius gėrimus. Dantų balinimas gali dar labiau pakenkti esant kariesui.

Koks galimas dantų balinimo šalutinis poveikis?

Po dantų balinimo procedūros odontologijos klinikoje dantys kurį laiką gali būti jautresni. Kai kuriais atvejais pacientui gali perštėti dantenas, atsirasti jautrumas karštam ar šaltam maistui. Paprastai šie simptomai greitai praeina. Vis dėlto jei jie vargina pernelyg ilgai, būtina kreiptis į savo odontologą.

Similar Posts