Dantų implantacija – patikima pagalba netekus dantų

2015 09 21|Posted in: Dantų implantai, Odontologija

Dantų implantacija su Straumann implantaisImplantologija (dantų implantacijos mokslas) – tai viena sudėtingiausių odontologijos atšakų, pasitelkiama tada, kai įprastas danties protezavimas pacientui dėl tam tikros jo burnos gleivinės ar dantų būklės negali jam padėti. Implantacijos metu į žmogaus žandikaulį yra įsukamas mažas metalinis (dažniausiai pagamintas iš titano) varžtelis – implantas, pakeičiantis tikrąją danties šaknį. Dantų implantacija leidžia žmogui jaustis pilnavertiškai, šypsotis ir pasitikėti savimi. Vieni geriausių pasaulyje yra pripažinti Straumann dantų implantai.

Dantų implantacija yra efektyviausias būdas turėti gražią šypseną netekus vieno, kelių ar net visų dantų, nes implantų prigijimo tikimybė yra labai didelė. Jei pacientas nepamiršta tinkamai rūpintis implantais ir ant jų tvirtinamais dantų protezais, gražia šypsena jis gali džiaugtis visą gyvenimą.

Kodėl būtina keisti prarastus natūralius dantis implantais? Priežasčių gali būti daug, bet svarbiausios iš jų yra susijusios su šalia iškritusio ar kitaip prarasto danties esančių dantų būkle: jeigu prarastas dantis nėra pakeičiamas dirbtiniu, šalia atsiradusios tuščios ertmės esantys dantys pradeda krypti, todėl išsikraipo dantų sąkandis. Dėl trūkstamų dantų atsiradę dantų sąkandžio ir žandikaulio pokyčiai pakeičia žmogaus veidą, jis atrodo griežtesnis, netgi gali pradėti atrodyti piktas. Be to, tuščia ertmė kelia diskomfortą, nes liežuvis nuolat lenda į atsiradusią kiaurymę tarp dantų. Netekus danties nukenčia ir estetinė dantų funkcija – žmogaus šypsena tampa nepatraukli, jis vengia šypsotis, praranda pasitikėjimą savimi viešose vietose, darbe, net šeimoje.

Blogiausia yra tai, kad iškritęs ir dirbtiniu nepakeistas dantis neretai tampa dantenų ligų priežastimi. Dantų implantacija apsaugo nuo dantų išsiklaipymo ir dantenų ligų grėsmės, užtikrina estetinės dantų funkcijos atstatymą, grąžina psichologinį komfortą. Nesvarbu, ar dantį praradote dėl nelaimingo atsitikimo, ar dėl periodontito, ar dėl dantenų ligų, ar dėl šalutinio poveikio, pasireiškusio dantų kritimu po nėštumo ar imuninės ligos, dantų implantacija yra geriausias būdas atstatyti prarastus dantis ir išvengti rimtų burnos ertmės ligų.

Dantų implantacija yra šiuolaikiškų dantų protezavimo procedūrų pagrindas. Protezuojant dantį ant implanto, jis laikosi geriau nei tiltinis protezas, juos nešiojant galima valgyti bet kokio kietumo maistą. Ant implantų pritvirtintų dantų protezų nereikia (ir negalima) išimti, jiems užtenka tokios dantų priežiūros, kokią taikote savo natūraliems dantims. Žinoma, ši procedūra yra brangesnė nei tiltinis protezavimas, tačiau po jos jaučiamas komfortas ir „jausmas lyg turėčiau natūralius dantis“ atperka visas į dantų implantaciją investuotas lėšas.

Žinoma, dantų implantacija tinka ne visiems pacientams. Ši procedūra netaikoma, kai pacientas turi mažai kaulinio audinio, į kurį sukamas metalinis implantas, jo jungiamajame audinyje yra pažeidimų, dažnai sergama dantenų ligomis. Apie dantų implantacijos galimybę jūsų konkrečiu atveju jau pirmosios konsultacijos metu jus informuos dantų gydytojas-odontologas.