Verta žinoti jog gera burnos higiena tai sveiki dantys

|

Burnos higiena klinikojeTinkama burnos ertmės higiena – geriausia dantų ir periodonto ligų profilaktika. Jei užtikrinsite reguliarią kokybišką savo burnos priežiūrą ir periodiškai lankysitės pas burnos higienos specialistą, daugelio ligų tikrai išvengsite.
Nors burnos higiena yra labai svarbi, ne visi skiria jai pakankamai laiko ir dėmesio.

Ką reikia žinoti apie burnos higieną?

  • Dantys privalo būti prižiūrimi kasdien.
  • Dantis valyti reikia du kartus per dieną: ryte ir vakare, ne trumpiau nei 2-3 minutes. Svarbiausia, kad dantys būtų valomi kruopščiai!
  • Svarbu, kokią dantų pastą ir dantų šepetėlį naudojate. Rekomenduojamas minkštas šepetėlis, kuris turėtų būti reguliariai keičiamas (kas 2-3 mėnesius). Dantų pasta turėtų būti pasirenkama atsižvelgus į jūsų dantų būklę, kadangi jų rūšių yra ne viena: balinančios, mažinančios dantų jautrumą, antibakterinės, apsaugančios nuo karieso, skirtos vaikams ir kitos dantų pastos. Patartina keisti dantų pastos rūšis, kad dantys nespėtų priprasti prie jų veikliųjų medžiagų. Jei nežinote, kokia dantų pasta jums tinkamiausia, išsirinkti jums visada padės gydytojas odontologas.
  • Labai svarbi valymo technika. Dantys neturėtų būti valomi horizontaliai. Geriausia tai daryti trumpais, švelniais, šluojamaisiais ir sukamaisiais judesiais. Turi būti nuvaloma ir vidinė, ir išorinė dantų pusė.
  • Bent kartą per dieną (geriausia vakare) reikėtų naudoti ir dantų siūlą ar tarpdančių šepetuką. Tai daryti reikėtų prieš valant dantis šepetėliu ir pasta. Yra daug dantų siūlų rūšių, vienas geresnių – vaškuotas, kadangi jis ne tik yra tvirtesnis, bet ir nešerpetojantis, lengviau praslystantis į tarpdantį. Visgi pagrindinis kriterijus renkantis dantų siūlą ar šepetuką – tarpdančių dydis.
  • Kadangi ant liežuvio taip pat kaupiasi bakterijos, nepamirškite nuvalyti ir jo.
  • Papildoma burnos priežiūros priemonė – burnos skalavimo skystis. Jis teigiamai veikia ne tik dantis, bet ir minkštuosius burnos audinius. Jei skalausite burną prieš valydami dantis, apnašas bus lengviau nuvalyti, jei po valgio – ne tik išskalausite maisto likučius, bet ir pagerinsite burnos kvapą. Galimi ir gydomieji burnos skalavimo skysčiai, ir profilaktiniai: apsaugantys nuo karieso, gaivinantys.

Jei dantys ilgesnį laiką nėra kruopščiai valomi, ant jų kaupiasi apnašos, kurios laikui bėgant mineralizuojasi ir virsta dantų akmenimis. Jei akmenys nešalinami, jie sukelia nemalonų burnos kvapą, dantų ir dantenų ligas.

Dantų akmenų atsiradimą lemia daugelis veiksnių:

  • Netinkama dantų priežiūra: jei dantys nėra valomi ir ryte, ir vakare, jei jie valomi neteisingai, jei naudojamos netinkamos dantų priežiūros priemonės.
  • Valgymo įpročiai: kietas maistas padeda dantims apsivalyti natūraliai, minkštas tik dar labiau skatina dantų akmenų atsiradimą. Akmenys gali pradėti kauptis ir tada, jei maistas yra kramtomas tik viena žandikaulio puse.
  • Rūkymas, nesaikingas kavos, arbatos, raudonojo vyno vartojimas.
  • Neteisingas sąkandis bei individualios dantų savybės.

Kadangi dantų akmenų namų sąlygomis nepašalinsite, reikia kreiptis į burnos higienos specialistą. Burnos higiena paprastai turėtų būti atliekama du kartus per metus. (Jei dantų akmenys linkę labiau kauptis – kas 3-4 mėnesius). Specialisto atliekama burnos ertmės higiena – tai profilaktinė procedūra, kurios metu nuvalomos dantų apnašos bei akmenys, nupoliruojami dantų, plombų bei protezų paviršiai. Tai svarbu, kadangi ant lygaus danties paviršiaus lėčiau ir mažiau kaupiasi apnašos. Jei jūsų dantys jautrūs ir baiminatės skausmo, galimas ir nuskausminimas.
Kitaip tariant, profesionalios burnos higienos metu yra pagerinama bendra burnos sveikata. Be to, specialistas, įvertinęs jūsų dantų būklę, jei reikia, nukreips pas kitą specialistą, taip pat suteiks patarimų kaip tinkamai ir teisingai prižiūrėti dantis bei kokias priemones naudoti.

 

Similar Posts