Nėščiųjų kursai naudingi ne tik moterims

2016 06 24|Posted in: Ginekologija

Nėščia moterisŠiuolaikinės poros nelaukia paskutinės minutės, kad sužinotų, kas yra gimdymas, ko tikėtis šio moteriai nelengvo proceso metu ir kuo jame gali padėti vyras. Nėščiųjų kursai – tai specialios pamokėlės, kuriose skatinama dalyvauti ir besilaukiančią moterį, ir vyrą, kuris jai gali padėti ne tik pagimdžius vaikelį, bet ir paties gimdymo metu.

Paprastai nėščiųjų kursus sudaro bent trys pamokėlės, kuriose dalyvauja nedidelis kūdikio besilaukiančių porų skaičius. Taip siekiama suteikti kuo daugiau dėmesio kiekvienai kursuose dalyvaujančiai porai. Nėščiųjų kursus veda patyręs gydytojas akušeris, juose taip pat gali dalyvauti psichologas.

Kursų metu pasakojama apie pasiruošimą gimdymui (kvėpavimo ir fizinius pratimus, galimas gimdymo padėtis), vyro vaidmenį gimdymo metu ir kaip jis gali padėti moteriai išgyventi šį daug fizinių bei psichologinių jėgų reikalaujantį procesą. Kursuose kalbama ir apie naujagimio priežiūrą: kaip jį maudyti, guldyti, žindyti. Aptariama kūdikį pagimdžiusios moters higiena ir lytiniai santykiai po gimdymo. Nėščiųjų kursai taip pat skirti praktiniam užsiėmimui – gimdymo imitacijai.

Kursuose, skirtuose būsimoms mamoms, kalbama ir apie besilaukiančios moters mitybos ir gyvenimo būdo ypatumus, fizines veiklas, kurios yra naudingos ir mamai, ir kūdikiui. Nėščiųjų kursai ypač aktualūs toms moterims, kurios laukiasi pirmojo vaikelio, nes tokiu atveju moterims kyla daugiausia nerimo – jos nežino, ko laukti ir tikėtis. Vyrai po šių kursų gali geriau įsivaizduoti, kokie pokyčiai jo ir moters santykiuose laukia po gimdymo, kaip pasikeis poros gyvenimas.

Gydytojai rekomenduoja į nėščiųjų kursus užsiregistruoti ir juose dalyvauti ne nėštumo pabaigoje, o anksčiau. Kai kurios poros bijo pamiršti tai, ką sužinojo kursų metu, iki gimdymo pradžios, todėl stengiasi juose sudalyvauti kuo vėliau. Iš tikrųjų dalis gydytojų, vedančių nėščiųjų kursus, siūlo kursuose sudalyvauti du kartus: būnant nėštumo pirmajame ar antrajame semestre ir artėjant gimdymui. Pakartotiniai kursai tokiais atvejais būna pravedami nemokamai. Kai kuriose klinikose nėščiųjų kursai apskritai yra nemokami, tačiau tokiu atveju gydytojas gali neturėti galimybių suteikti individualaus dėmesio kiekvienai į kursus atėjusiai porai.

Nėščiųjų kursai padeda moteriai įgyti daugiau pasitikėjimo savimi ir sumažinti baimę dėl artėjančio gimdymo. Dauguma moterų po šių kursų sugeba pagimdyti be gimdymą skatinančių ar skausmą malšinančių vaistų – šias funkcijas puikiai atlieka kursų metu išmokti pratimai ir masažai. Vyras kursų metu išmoksta tinkamai palaikyti moterį prieš gimdymą, gimdymo metu ir po jo. Jis sužino, kokius taškus rekomenduojama masažuoti per gimdymą, kad moteriai būtų lengviau, kaip ją palaikyti.