Vienmomentė implantacija, greitesnis danties atstatymas

2021 11 03|Posted in: Dantų implantai

Danties netekimas pacientams dažnai yra nemaloni ir neigiamus išgyvenimus sukelianti patirtis. Dantų implantavimas yra ilgalaikis ir ekonomiškas sprendimas, trūkstamų dantų pakeitimui, kuris leidžia vėl jaustis saugiai ir pasitikėti savimi.

Pastaruoju metu vienmomentė dantų implantacija tampa vis populiaresnė. Šios procedūros pasirinkimas leidžia sumažinti chirurginės intervencijos apimtį iki minimumo, o tuo pačiu pasiekti greitesnį gijimo laiką.

Kas yra vienmomentė implantacija?

Vienmomentė implantacija yra procedūra, kurios metu yra pašalinama pažeisto danties likusi dalis ir to paties vizito metu įstatomas implantas, skirtas danties atkūrimui. Deja, tą nėra visuomet įmanoma padaryti arba procedūra gali sukelti papildomų rizikų. Plačiau skaitykite čia.

Vienmomentė implantacijaKokiais atvejais taikoma vienmomentė implantacija?

Vienmomentė dantų implantacija rekomenduojama pacientams, kurie:

 • Turi stipriai pažeistus priekinius dantis;
 • Neteko priekinių dantų (ne dėl traumos, t. y. nėra aplinkinių audinių pažaidos);
 • Patiria nemalonius išgyvenimus dėl netektų dantų;
 • Siekia atkurti dantis kuo skubiau ir ieško ekonominio varianto ilgajame laikotarpyje;

Kokiais atvejai vienmomentė implantacija nerekomenduojama/negalima?

Vienmomentė dantų implantacija nerekomenduojama arba negalima, jeigu:

 • Dantis prarastas dėl traumos (t. y. pažeisti aplinkiniai audiniai);
 • Kilęs žandikaulio audinių uždegimas;
 • Nepakankamas žandikaulio audinių tankis;
 • Kritinė aplinkinių dantų būklė;

Vienmomentės implantacijos eiga

Svarbu paminėti, kad net ir šiai greitai procedūrai vieno vizito nepakaks. Pavadinimas „vienmomentė“ labiau apibūdina, jog per tą pačią dieną bus pašalintas likęs pažeistas dantis ir įstatytas implantas, bei uždėtas danties protezas.

Garliavos odontologijos centre vienmomentė implantacijos procedūra atliekama šiais etapais:

 1. Pirminė konsultacija. Vienmomentė dantų implantacija laikoma ganėtinai sudėtinga procedūra, todėl specialistas turi įvertinti ar konkrečiu atveju ją bus galima taikyti. Pirminės apžiūros metu, gydytojas atlieka apklausą apie paciento ligos istoriją, vartojamus vaistus, esamus sveikatos sutrikimus ir kt., taip pat, skiria ištyrimą rentgenu, apžiūri dantų būklę. Įvertinus situaciją ir gavus teigiamą išvadą, bus pradedamas ruošti procedūros planas, atsižvelgiant į paciento poreikius.
 2. Chirurginė procedūra. Pirmiausiai, atlikus nejautrą, bus atsargiai pašalintas likęs danties fragmentas (jeigu jis yra). Gydytojas stengsis tą padaryti kiek įmanoma švelniau, nes šios procedūros metu ypatingai svarbu kuo mažesnė aplinkinių audinių pažaida. Tinkamai atlikus danties šalinimą yra lengviau sėkmingai įstatyti implantą.
  Pašalinus dantį, į jo buvusią vietą yra įstatomas implantas. Dantų implantas yra gaminamas iš titano ir savo išvaizda primena mažą varžtelį. Vienas geriausiai žinomų tokių implantų gamintojų yra šveicarų kompanija „Straumann“. Šis mažas „varžtelis“ bus pagrindas naujiems dantims.
  Jeigu reikalinga, pagaminamas ir uždedamas laikinas dantis ant implanto.
 3. Gijimo laikotarpis. Osteointegracija – tai svarbiausia implantacijos dalis. Laikui bėgant, žandikaulio audiniai turi suaugti kartu su implantu. Nuo šio proceso priklausys implantacijos sėkmė. Paprastai tai gali trukti apie  4 – 8 mėnesius. Per šį laikotarpį gydytojas jūsų prašys tausoti naujus dantis, bent pirmas 8 savaites valgyti minkštesnį maistą. Taip pat, gali prireikti keleto vizitų, kad būtų įvertinta gijimo eiga.
 4. Protezo uždėjimas. Implatui prigijus, ant jo dedamas danties protezas (pvz. danties karūnėle, tiltelis). Pradžioje nuimami atspaudai ir pradedama protezo gamyba, ji trunka nuo 1 iki 2 savaičių. Tuomet protezas tvirtinamas ant implanto.

Vienmomentės ir tradicinės implantacijos skirtumai

 • Vienmomentės dantų implantacijos atveju paprastai prireikia mažiau vizitų, todėl tai ekonomiškesnis sprendimas.
 • Vienmomentės dantų implantacijos atveju pacientai jau pirmą chirurginės procedūros dieną turi atstatytus dantis.
 • Vienmomentė dantų implantacija galima ne visais atvejais.
 • Vienmomentė dantų implantacija daliai atvejų gali būti rizikingesnė.
TAGS: