Dantų atstatymo atidėliojimas ir implantacijos kaina

2014 03 17|Posted in: Dantų implantai, Dantų protezavimas, Odontologija

Dantų implantų kaina

Dantų implantų kaina

Danties netekimas yra skausminga patirtis kiekvieno žmogaus gyvenime. Kol turime visus dantis, kol jie sveiki ir puikiai funkcionuoja, net nesusimąstome, kaip sunku ir nepatogu gyventi be jų. Kuo daugiau dantų netenkame, tuo daugiau problemų kyla. Sunku atsikąsti kieto maisto, sunku maistą kramtyti, maisto gabaliukai stringa tarpuose tarp dantų – trumpiau tariant, valgymas tampa kančia. Be to, praradus kai kuriuos dantis pasidaro sunku tinkamai artikuliuoti kai kuriuos garsus, imama kalbėti neaiškiai, švepluoti. O kur dar estetinė pusė – ar kada nors matėte gražų bedantį žmogų? Tada prasideda ir psichologinės problemos – baiminamasi, gėdijamasi juoktis, šypsotis, kalbėti…

Dažnai dantų netekimo bijoma ne tik dėl to, kad tai sukelia aibę nepatogumų, bet ir dėl to, jog dantų atkūrimas smarkiai „kerta per kišenę“. Visi žinome, kad odontologinės paslaugos kainuoja brangiai, o ypač – dantų implantacija. Bet ar žinojote, jog trūkstamus dantis reikia atkurti iš karto, kai jų netenkama, nes po kiek laiko gydymas būna ilgesnis, sunkesnis, ir, žinoma, brangesnis? Dantų implantų kaina yra ganėtinai didelė, bet viena yra mokėti tik už implantaciją, o visai kas kita mokėti ir už kitas papildomas procedūras, kurių prireikia, kai laiku nesiimama spręsti dantų problemų. Paaiškinsime išsamiau.

Dantų implantacija – tai nedidelė operacija, kurios metu į žandikaulio kaulą yra įsriegiamas danties implantas (arba keli dantų implantai). Tam, kad procedūra būtų sėkminga (ir apskritai tam, kad ją būtų galima atlikti), būtina, kad žandikaulio kaulo būklė būtų gera (t.y. jo kiekis ir tankis būtų pakankamas). Kai burnoje yra visi dantys, žandikaulio kaulas paprastai yra sveikas ir puikiai funkcionuojantis, bet kai dantų netenkama, tose vietose kaulas pradeda po truputį nykti. Tam, kad kaulas būtų sveikas, jis turi būti nuolat stimuliuojamas (tai vyksta savaime, kai yra kramtomas maistas). Nėra danties šaknies, nėra ir stimuliacijos.

Taigi, jei pacientas ignoruoja danties nebuvimą ilgesnį laikotarpį, prieš atliekant dantų implantaciją, pirmiausia turi būti atliktos kaulo priauginimo procedūros. Tai papildomos operacijos, kurių metu pastorinama ar pailginama žandikaulio ketera arba pakeliamas sinuso dugno aukštis. Žinoma, šios papildomos procedūros irgi yra mokamos, tad bendra dantų implantų kaina stipriai išauga.

Be to, kai dantų eilėje trūksta danties ar kelių, likę dantys yra linkę pakrypti ar pasislinkti į kiaurymės pusę. Todėl kai kuriais atvejais prieš atliekant dantų implantaciją prireikia ir ortodonto pagalbos, kadangi ne visada dantų implantai gali būti įsodinti, jei dantys nėra ištiesinti. Turbūt neverta priminti, jog ortodontinių paslaugų kaina taip pat yra nemaža.

Reikia nepamiršti ir to, jog netekus dantų vis tiek yra valgoma, t.y. kramtymo krūvis išlieka beveik toks pat. Norint tinkamai sukramtyti maistą, kiti dantys turi „dirbti“ dvigubai. Kokios to pasekmės? Likę dantys susidėvi greičiau nei turėtų. O susidėvėję dantys greičiau praranda savo funkcionalumą, jiems atkurti prireikia dantų implantacijos ar bent jau protezavimo.

Todėl, jei nenorite, kad dantų implantų kaina viršytų jūsų galimybes, kuo greičiau imkitės sprendimų dantų atkūrimui. Geriau nedelsiant sumokėti reikiamą kainą už gydymą nei vėliau išleisti dvigubai ar trigubai daugiau. Juk be kaulo priauginimo operacijų ir kitų papildomų procedūrų dantų implantų kaina nėra tokia didelė, be to, dažnai suteikiama galimybė už gydymą atsiskaityti išsimokėtinai.