Estetinis plombavimas Kaune

2014 02 04|Posted in: Odontologija

Estetinis plombavimas Kaune

Kaip vyksta estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas Kaune atliekamas odontologijos klinikoje Dentvalda https://www.dantu-implantai.lt/estetinis-plombavimas. Tai įprasta procedūra, taikoma daugeliui pacientų: yra nemažai atvejų, kada estetinis plombavimas gali būti pritaikytas. Estetinio plombavimo metu sluoksnis po sluoksnio atkuriama patraukli dantų išvaizda, koreguojant jų formą, dydį bei spalvą.

Kada estetinis plombavimas yra tinkamas?

Estetinis plombavimas tinka įvairiais atvejais, kai dantys yra pažeisti ar tiesiog negražiai atrodo. Todėl jei jūsų dantys nuskilę, nutrupėję, nudilę, nulūžę, pajuodę, papilkėję ar stipriai pageltę, jei tarpai tarp dantų yra per dideli, jums greičiausiai bus pasiūlytas estetinis plombavimas. Baigus gydymą dantys pasikeičia neatpažįstamai, jie atrodo natūraliai, gražiai, sveikai (kompozinės medžiagos yra priderinamos prie danties atspalvio, skaidrumo, blizgesio).

Kokie didžiausias šio gydymo privalumas?

Didžiausias privalumas yra tas, kad procedūros metu dantis yra tausojamas. Dantis nešlifuojamas daugiau nei būtina, stengiamasi išsaugoti kuo daugiau natūralių danties audinių. Dantims nėra pakenkiama, greičiau atvirkščiai – jie sustiprinami. Laiku nesikreipus į odontologą dantys vis labiau gestų, irtų, jie taptų vis labiau jautresni, galiausiai juos pradėtų skaudėti; estetinis plombavimas šioms problemoms užkerta kelią. Todėl gydymo rezultatas – ne tik gražiai atrodantys, bet ir sveiki, gyvybingi dantys.

Ar estetinis plombavimas tinkamas tik priekinių dantų restauracijai?

Ne, estetinis plombavimas tinkamas ir krūminiams dantims. Tik yra vienas skirtumas – krūminių dantų plombavimas paprastai atliekamas ne dėl gražesnės dantų išvaizdos, o norint atkurti kramtymo funkciją. Tai nesunkiai atliekama, kadangi įmanoma atkurti visas krūminio danties vageles, įdubimus.

Ar estetinis plombavimas yra skausmingas?

Procedūros metu pacientas skausmo nejaučia (prieš procedūrą atliekamas nuskausminimas). Tiesa, diskomfortas gali būti juntamas po gydymo. Tai dantenų paraudimas, kraujavimas ar nedidelis maudimas, dantų jautrumas. Šie nemalonūs pojūčiai praeina per dvi savaites arba greičiau.

Ar šis gydymas trunka ilgai?

Ne, gydymas yra trumpas ir efektyvus – ir tai vienas iš estetinio plombavimo privalumų. Paprastai užtenka vieno ar kelių vizitų pas odontologą, nes vienu vizito metu galima restauruoti net 4-6 dantis.

Ar restauruotiems dantims reikalinga speciali priežiūra?

Ne, jokios specialios priežiūros nereikia. Vienintelis patarimas – procedūros dieną nevartoti dažančių maisto produktų bei gėrimų, taip pat reikėtų vengti kieto dantų šepetėlio bei dantų pastų, kuriose yra abrazyvinių medžiagų. Žinoma, gydymo rezultatais džiaugsitės ilgiau, jei kokybiškai rūpinsitės savo dantų higiena.

Kada estetinis plombavimas nėra atliekamas?

Ar estetinis plombavimas yra tinkamas konkrečiam pacientui, gali nuspręsti tik gydytojas. Paprastai šis gydymas netaikomas, jei dantys yra per daug pažeisti karieso, jei jų pažeidimas „slepiasi“ po dantenomis, jei pažeistas ne tik danties vainikas, bet ir šaknis, jei nebėra likę pakankamai sveikų audinių.

Ar estetinis plombavimas Kaune yra brangus?

Negalime teigti, kad estetinio plombavimo kaina Kaune yra kitokia negu kituose miestuose. Kiekviena odontologijos klinika Kaune turi savo įkainius: kai kur jie mažesni, kai kur didesni. Be to, konkreti gydymo kaina priklauso nuo individualios paciento situacijos (kokie darbai buvo atlikti, kiek dantų sutaisyta, kokios medžiagos buvo naudotos, kiek laiko truko gydymas ir t.t.).