Kokiais atvejais gali padėti estetinis plombavimas?

2016 12 28|Posted in: Odontologija

Danties formos pakeitimas, nutrupėjimų užglaistymas, spalvos pakeitimas – visa tai apima estetinis plombavimas. Plombavimo procedūros atliekamos Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Kokios yra dažniausiai gydomos dantų problemos, kurias gali išspręsti ši procedūra?

Mergina po estetinio plombavimoĖduonies pažeisti dantys

Dantų kariesas arba dantų ėduonis – viena dažniausiai pasitaikančių dantų ligų, kuri kankina devynis iš dešimties žmonių visame pasaulyje. Ėduonis dantį „užpuola“, kai dantų emalis praranda jam reikalingą mineralinių medžiagų kiekį ir paprastai pastebimas tik tada, kai dantyje atsiranda skylutė.

Estetinio plombavimo metu ertmė, kuri atsirado dėl danties pažeidimo, išgręžiama ir užpildoma plomba – specialia medžiaga, savo savybėmis artima natūraliam dančiui. Taip sutaisytas dantis gali atlikti visas natūralias savo funkcijas – tiek kandimo, tiek kramtymo.

Nusidėvėję ir nudilę dantys

Kai kurie žmonės, veikiami streso ar ligų, yra linkę stipriai sukąsi dantis, naktį jais griežia. Dar kitų pacientų dantys iš prigimties yra labai trumpi, atrodo tarsi nusidėvėję ar nudilę. Estetinio plombavimo pagalba galima „prailginti“ dantis, išlyginti jų formą, atstatyti dėl griežimo pažeistus dantis.

Senos plombos, pakeitusios savo spalvą ir formą

Medžiagų, naudojamų odontologijoje, kokybė sparčiai gerėja. Tuo tarpu prieš dešimtmetį ar du naudotos plombos nebuvo tokios kokybiškos, jų „galiojimo terminas“ buvo trumpesnis. Senos plombos ilgainiui pakeičia savo spalvą, ištrupa, plombuoti dantys nuskyla ir praranda savo estetinį vaizdą. Estetinis plombavimas leidžia atkurti gražią šypseną, užlyginti ir paslėpti dantų defektus, atstatyti dantų funkcijas.

Vis dėlto po penkerių ar dešimties metų plombas vėl gali tekti pakeisti. Tam, kad plombos išliktų gražios kuo ilgiau, reikia jas tinkamai prižiūrėti: valyti minkštu šepetėliu ir tinkama dantų pasta, kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną.

Papilkėję ar pageltę dantys

Balta dantų spalva – vienas labiausiai šypseną gražinančių elementų. Nuo rūkymo, kavos ar arbatos spalvą pakeitę dantys ne visada „pasiduoda“ balinančioms dantų pastoms ir kitoms namuose naudojamoms priemonėms. Tuo tarpu estetinis plombavimas gali pakeisti net labai papilkėjusių ar pageltusių dantų spalvą, sulyginti ją su aplinkinių dantų spalva. Po estetinio plombavimo dantys gali prarasti blizgesį, tačiau jį galima atkurti juos nupoliravus.

Tarpas tarp dantų

Estetinis plombavimas leidžia „užpildyti“ pernelyg didelius tarpus tarp dantų. Ypač tai aktualu turintiems tarpą tarp dviejų priekinių dantų, kurio pašalinimas šypseną pakeičia iš esmės.

Dantų traumų padariniai

Jei po traumos nutrupėjo dalis danties (nuskilo dalis danties vainiko), dantį galima plombuoti, bet tokiu atveju turi būti nepažeista danties šaknis. Jei danties šaknis pažeista, estetinis plombavimas nepadės – reikės protezavimo ar implantavimo. Visais kitais atvejais dantį galima atkurti praktiškai „nuo nulio“: turint sveiką šaknį, galima pagaminti identišką buvusiam dančiui formą, pritaikyti aplinkiniams dantims būdingą spalvą.

Plačiau skaitykite:

Estetinio plombavimo paslaugos
Odontologijos klinika Dantenė
V. Krėvės pr. 55-1, LT- 50358 Kaunas
Tel.: +370 (37) 777007
Tel.: +370 (699) 11198
El. paštas: info@dantene.lt