Odontologijos klinikos pasirinkimas

2013 03 06|Posted in: Odontologijos klinika

klinikaDažnai tenka girdėti nusiskundimų, kad odontologijos klinikos pasirinkimas yra išties sudėtingas: nėra aišku, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis. Kitaip tariant, kurie kriterijai yra patys svarbiausi, o kurių nereikėtų per daug sureikšminti? Todėl, išsiaiškinę, kokie klausimai dažniausiai kyla pacientams, surašėme glaustus ir aiškius atsakymus. Nuoširdžiai tikimės, kad padėsime jums lengviau apsispręsti.
Ar svarbu, kokie odontologai dirba klinikoje?
Be abejonės! Patikima tik ta odontologijos klinika, kurioje dirba kvalifikuoti odontologai. Žinoma, vienas odontologas gali būti pakeistas kitu, o odontologijos klinika liks ta pati, bet, sutikite, nuo odontologų priklauso ir odontologijos klinikos reputacija. Juk be specialistų tai būtų tik tuščios patalpos, aprūpintos reikalinga įranga ir nieko daugiau. Todėl rinkdamasis kliniką visada pasidomėkite, kokie odontologai joje dirba – juk būtent jie spręs jūsų dantų ir dantenų problemas.
Ar svarbu, kad klinikoje dirbtų įvairių sričių specialistai ir būtų atliekamos plataus spektro paslaugos?
Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo individualios situacijos. Jei vienintelės jūsų „problemos“ – profilaktinės profesionalios dantų higienos poreikis ar karieso pašalinimas, jums visiškai užteks vieno odontologo paslaugų. Jei jums reikia kokių nors specifinių paslaugų (implantacijos, ortodontinio ar periodonto gydymo, danties išrovimo ir pan.), gali būti, kad jūsų odontologas to atlikti negalės. Tokiu atveju yra patogu, kai toje pačioje klinikoje dirba ir jums reikalingas specialistas. Kita vertus, galbūt nieko blogo, jei reikės nuvažiuoti ir į kitą kliniką?
Ar svarbu, kokios medžiagos yra naudojamos?
Be abejonės, labai svarbu, kad būtų naudojamos tik kokybiškos medžiagos – juk tai vienas iš faktorių, lemiančių gydymo ilgaamžiškumą. Prastos medžiagos gali alergizuoti, pažeisti gleivinę ar sukelti kitokį diskomfortą. Gali būti, kad, jei bus naudotos nekokybiškos medžiagos, labai greitai jums vėl prireiks to paties gydymo. Todėl žymiai geriau, kai jau patį pirmąjį kartą parenkamos tinkamos medžiagos.
Ar tikrai švara yra būtina?
Toks klausimas net neturėtų kilti. Sterilumas ir maksimali higiena yra neišvengiama odontologų kasdienybė – tik taip galima išvengti infekcijų ir užkrečiamų ligų.
Ar kaina – svarbus kriterijus renkantis odontologijos kliniką?
Beveik visos odontologinės paslaugos yra ganėtinai brangios, tad nenuostabu, kad dalis pacientų labai jautriai reaguoja į bent kiek didesnes kainas. Visgi pernelyg žemos kainos turėtų kelti įtarimą: tai gali reikšti arba prastą naudojamų medžiagų kokybę, arba nekompetetingą gydytojų darbą. Ne veltui lietuvių patarlė primena: „šykštus moka du kartus“. Jei jūsų finansinė situacija jūsų nedžiugina, geriau ieškokite ne pigiausių procedūrų, bet geriausio kainos ir kokybės santykio.
Ar verta lankytis tam tikroje odontologijos klinikoje vien dėl to, kad ji yra arti namų?
Odontologijos klinikos vieta yra pakankamai svarbi, kai pas odontologą reikia lankytis dažniau nei įprastai: galime suprasti tuos žmones, kuriuos vargina ne tik dažnos procedūros, bet ir prastas susisiekimas. Bet tai tikrai neturėtų būti esminis kriterijus renkantis kliniką. Žinoma, mes neteigiame, kad verta ieškotis odontologijos klinikos kitame mieste, jei jūsų gyvenamojoje vietovėje jų pasiūla ir taip yra didelė, bet bent jau palyginkite kelias klinikas, iki kurių jums būtų patogu nuvykti, o nepulkite į pačią pirmą pasitaikiusią.