Kas išduoda, kad jau laikas apsilankyti pas odontologą?

2020 02 19|Posted in: Odontologija

Dantų skausmas – pats paprasčiausias būdas atpažinti, kad laikas apsilankyti pas odontologą. Tačiau tai yra ženklas, kad jau pavėlavote, nes skausmas signalizuoja apie tam tikrą danties ligą ar net uždegimą.

Pas odontologąGeriausias laikas lankytis pas odontologus – kai dantų skausmas dar nekamuoja. Tačiau remiantis statistika, net apie 90-100 proc. vaikų ir suaugusiųjų vienu ar kitu metu patiria dantų ligas. Reiškia, kad daugelis žmonių tinkamai nesirūpina savo dantų sveikata. Tikėtina, kad ir kasdienei priežiūrai skiria nepakankamai dėmesio.

Senojo bokšto klinika, įsikūrusi Šiauliuose, nuolat savo pacientus ragina tinkamai ir kruopščiai prižiūrėti savo dantis. Deja, pasak odontologų, danties skausmas yra bene vienintelis atvejis, kuomet pacientai kreipiasi neišvengiamai. Tačiau yra daugybė kitų atvejų, kuriuos žmonės linkę labai ilgai ignoruoti, tačiau nevertėtų.

Viena iš tokių labai dažnai pasitaikančių bėdų – tai dantenų kraujavimas, paburkimas, skausmas ir negeras burnos kvapas. Tokie požymiai rodo, kad yra problema su dantenomis. Tai gali reikšti, kad yra gingivitas ar net parodontozė. Tai iš tiesų labai pavojingos ligos, kurių negydant galima netekti dantų.

Taip pat, jeigu pastebite, kad dantenos kai kuriose vietose „smunka“, matosi danties šaknis, dantys būna jautrūs, taip pat reikia kreiptis į specialistus. Tai taip pat gali būti vienas iš parodontozės požymių.

Dar vienas tokių atvejų, kuomet žmonės nesikreipia – tai nuskilęs dantis ar jo dalis. Taip yra todėl, kad kurį laiką jo neskauda, o jeigu tai krūminis dantis, tai net ir nesimato. Tačiau šiuo atveju skausmas – tai tik laiko klausimas.

Ne mažiau svarbi vizito priežastis – vieno ar kelių dantų netekimas. Ilgai nelaukite ir pasirūpinkite jų atstatymu. Esant tuščiai ertmei, per ilgą laiką nyksta kaulas, o dantys pasislenka iš savo vietų.