Graži veido oda nėra tik moterų reikalas

2015 07 29|Posted in: Dermatologija

Veido atjauninimo procedūrosStereotipas, kad savo išvaizda turi rūpintis tik moterys, jau seniai atgyvenęs. Kosmetikos priemonių, skirtų vyrams, yra devynios galybės – vadinasi, kažkas jas perka. Žinoma, ne kiekvienas vyras yra pasiryžęs šalinti plaukus nuo viso kūno ar kasdien tepti savo odą septyniais skirtingais kremais, tačiau tokios procedūros, kaip veido atjauninimas, ateityje turėtų tapti populiaresnės ir tarp stipriosios lyties atstovų.

Odos gražinimo ir atgaivinimo, atjauninimo procedūrų nebūtina įsivaizduoti kaip kardinaliausio būdo – plastinės operacijos. Yra galybė neintervencinių, nechirurginių metodų, tinkamų norint pagražinti savo veido ar viso kūno odą. Šie metodai – tai odos gydymas lazeriu, šviesa, radiobangomis ir daugybė kitų. Vis dėl to dauguma vyrų vengia apsilankyti dermatologijos klinikoje ne tik dėl natūralaus jų nenoro lankytis gydymosi įstaigose apskritai, bet ir dėl to, kad tai laiko „nevyrišku“ dalyku.

Liūdina tai, kad, vedami šio įsitikinimo, vyrai atsisako paprasto ir kai kuriais atvejais visai nebrangaus, neskausmingo ir saugaus būdo ne tik pagerinti savo odos išvaizdą, bet ir ją pagydyti. Nors, jei tikėsime liaudies išmintimi, „randai vyrą puošia“, tai galioja ne visais atvejais, ypač jei randas užima nemažą veido plotą. Grožio neprideda ir negydoma aknė, spuogai, pavojingi apgamai, pigmentinės dėmės. Ar tokia „serganti“ oda tikrai yra labiau vyriška nei jos gydymas?

Žinoma, kai kurie vyrai gali galvoti, kad dauguma odos problemų tiesiog išsispręs savaime, pavyzdžiui, spuogai išnyks pasibaigus brendimo laikotarpiui (juk laikas, kai vyras subręsta, kiekvienu atveju yra skirtingas), o randai užžels barzda. Visgi reiktų suprasti, kad moterys pastebi viską, net mažiausią odos defektą, o negydomos odos problemos ateityje gali komplikuotis ir sukelti didesnių bėdų.

Gera žinia yra ta, kad didžioji dalis odos gražinimo ir gydymo procedūrų nepalieka jokių ryškiai matomų odos suerzinimo požymių, todėl tokia procedūra kaip veido atjauninimas lazeriu ar kitais metodais gali būti atliekama net per pietų pertrauką – viskas, ką kolegos pastebės, tai nebent šiek tiek paraudusi oda, bet jiems net nereikės sakyti, kur buvote. Argi ne šaunu?

Taigi, mieli vyrai, jums tikriausiai kyla klausimas, nuo ko pradėti, jeigu perskaitę šį straipsnį įsitikinote, kad graži oda nėra tik moterų reikalas? Visų pirma, įvardinkite savo svarbiausią problemą. O tada su ja keliaukite tiesiai pas dermatologą arba šeimos gydytoją, kuris duos siuntimą apsilankyti pas specialistą. Tada iš visų odos gydytojo siūlomų metodų jūsų problemai išspręsti pasirinkite tinkamiausią jūsų kišenei ir įsitikinimams. Procedūros atlikimo dieną pasistenkite nepabėgti iš gydytojo kabineto ir ramiai išlaukti, kol ji baigsis. O tada jau mėgaukitės puikiais rezultatais ir atjaunėjusia veido oda!