Ortopedijos centras padeda atkurti judėjimo funkcijas

2016 05 20|Posted in: Ortopedija

Ortopedijos centras Kauno miesteKiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime tenka susidurti su situacija, kai sutrinka mums įprastos ir labai reikalingos judėjimo funkcijos. Ne visada pavyksta išvengti traumų ar nelaimingų atsitikimų, o nuo paveldėtų judėjimo sutrikimų nesame apsaugotas nei vienas. Blogiausia tai, kad judėjimo sutrikimus dažnai lydi ne tik jų sukelti nepatogumai, bet ir skausmas. Laimei, ortopedijos centras Kaune ir kituose Lietuvos miestuose pasiruošusios padėti žmonėms, norintiems atsikratyti skausmo ir susigrąžinti kokybišką gyvenimą.

Šiuolaikiniai ortopedijos centrai turi modernią ortopedijos techniką, kuri gali padėti įveikti tokias rankų, kojų ir kitų kūno dalių funkcionavimą ribojančias problemas, kaip kelio sąnario skausmas, kilęs dėl plyšusio menisko ar raiščių; achilo sausgyslės plyšimas; iškrypęs kojos nykštys (iššokęs pėdos kauliukas); alkūnės sausgyslių uždegimas („tenisininko alkūnė“); „plaktukinių“ kojos pirštų deformacija. Į ortopedijos kliniką Kaune ar kitame mieste galite kreiptis, jeigu kankina klubo sąnario skausmas ir yra reikalingas jo endoprotezavimas, skauda petį ar čiurną.

Ortopedijos centre suteikiama pagalba tiems pacientams, kurių liga jau diagnozuota, ir tiems, kurie jaučia skausmą, tačiau jo priežasties šeimos klinikoje išsiaiškinti dar nepavyko. Patyrę specialistai atlieka moderniausius tyrimus ir, remdamiesi jų rezultatais, rekomenduoja pacientams jų traumas išgydyti padedančias mankštas, masažus, o esant rimtai problemai – ir operaciją. Lietuvos ortopedijos klinikose ypač populiarios šios operacijos: plyšusio kelio menisko operacija (artroskopija), klubo sąnario pakeitimas dirbtiniu (endoprotezavimas), iškrypusio kojos nykščio (dar vadinamo hallux valgus deformacija) korekcija.

Kelio meniskas – audinys, jungiantis šlaunikaulį ir blauzdikaulį – dažniausiai plyšta aktyviai sportuojantiems žmonėms arba patyrus traumą. Ortopedijos klinikoje atliekamos operacijos metu meniskas, priklausomai nuo jo pažeidimo pobūdžio, yra apžiūrimas prietaisu, vadinamu artroskopu, susiuvamas arba pašalinamos jo atplyšusios dalys. Jau tą pačią dieną po operacijos žmogus gali vaikščioti, o per mėnesį jo judėjimas tampa visiškai laisvas.

Endoprotezavimo operacija atliekama tada, kai klubo sąnarį sudaranti kremzlė sudyla ir žmogus nebegali normaliai vaikščioti. Ortopedijos centro specialistai įvertina klubo sąnario būklę ir klientą informuoja apie operacijos galimybes, pavyzdžiui, iš kokių medžiagų gali būti pagamintas klubo pakaitalas, kokios rišamosios medžiagos bus naudojamos, kiek truks operacija ir pooperacinis gydymas. Operacijos, atliekamos ortopedijos klinikoje, metu pašalinama sudilusi kremzlė, kuri pakeičiama implantu iš tvirtos medžiagos (metalo ar keramikos).

Iškrypusio pėdos kauliuko operacija populiari tarp įvairaus amžiaus pacientų, ypač moterų. Ši liga daugiausia susijusi su nepatogios (siauru priekiu ir aukšta pakulne) avalynės nešiojimu, tačiau nebūtinai. Iškrypęs kojos kauliukas gali būti paveldima problema. Laimei, naudojantis modernia ortopedine technika, šis skausmą keliantis pėdos iškrypimas gali būti išgydytas. Operacijos metu pašalinama susidariusi kremzlės atauga, o nykštys grąžinamas į normalią padėtį, atliekama pėdos kraujagyslių plastika.