Kaip pasirinkti dantų implantus

2014 06 11|Posted in: Dantų implantai, Odontologija

Geriausi implantaiDantų implantų kaina yra aukšta, tačiau žmonės, kuriems šypsena, estetika ir sveikata svarbiau už viską, šiai procedūrai pinigėlių negaili. Tačiau sutaupyti nori visi, tad pasirinkimą kartais lemia ir implantų kaina. „Brangiausia“ ne visada reiškia „geriausia“, tačiau ir „pigią mėsą šunys ėda“. Taigi dantų implantų ir jų gamintojų gausybėje pasiklysta ne tik ne vienas odontologijos specialistas, bet it statistinis pilietis, kuriam dantų implantai yra aktualūs.

Daug kalbėti apie implantų gamintojus mūsų šalyje nėra įprasta – daugiausia kompetencijos parenkant tinkamas priemones darbui turi specialistas. Tačiau žmonės pas juos atvyksta prisiklausę nebūtų dalykų ir susižavėję greita implantacija, kuri ypač gausiai reklamuojama. Deja, šį gydymo būdą rinktis galima toli gražu ne visais atvejais. Taip, perspektyva turėti naujus dantis vos po vieno apsilankymo pas odontologą skamba tarsi svajonė, tačiau patyrę specialistai laikosi tvirtos nuomonės, kad kažin, ar šiai implantologijos sričiai žadama šviesi ateitis ir ar iš tiesų viską galima daryti taip greitai ir nesudėtingai.

Šis tas apie dantų implantų gamintojus

Žymių gamintojų dantų implantai dedami ne šiaip sau. Pavyzdžiui, lietuviai šiandien daug emigruoja, kartais net ir emigrantai į Lietuvą grįžta įsigyti tam tikrų paslaugų, nes jos čia yra pigesnės. Taigi jei gyvenant užsienyje kiltų poreikis apsilankyti implantologijos centre ar būtų susidurta su kažkokiomis problemomis, jas spręsti bus daug paprasčiau, jei implantai bus žinomo gamintojo.

Plačiau internete paieškoję informacijos matome, kad apie gamintojus ji nėra vienalytė. Vienur teigiama, kad oficialių dantų implantų gamintojų pasaulyje yra per 200. Kituose šaltiniuose teigiama, kad vien Europoje jų yra 150, o kur dar visos Azijos, Amerikos, Australijos ir kt. oficialiosios implantų gamintojos. Tačiau patikimų ir daug į technologijas, tyrimus investuojančių gamintojų yra vos kelios dešimtys – pastarosios ir yra daugelio Lietuvos odontologų taikinys. Kaip ir visur, čia laimi ir daugiausia klientų turi tie, kurie turi puikiai išvystytą prekės ženklą, kurie gali pasiūlyti sertifikuotą, nuodugniai ištirtą produkciją. Čia veikia ir tam tikri dėsniai, kai už žinomą prekės ženklą taip pat tenka susimokėti daugiau negu už nežinomą.

Siekiančios, kad pacientai implantavimu liktų patenkinti klinikos sėkmingai naudoja pačių žinomiausių gamintojų dantų implantus. Nė viena save gerbianti ir savo reputaciją sauganti klinika nesiūlys rinktis pigiausių rinkoje esančių dantų implantų, nes, savaime aišku, jie nebus deramai kokybiški ir funkcionalūs.

Vienas iš sėkmės rodiklių – tinkama burnos higiena

Ne paslaptis, kad dantų implantai sriegiami tiesiai į audinius, o juose išbūna ne vieną ir ne du dešimtmečius. Taigi kuo kokybiškesnis implantas, tuo ilgiau jis pacientui tarnauja. Be abejo, visko nereikėtų suversti vien implantui, nes labai svarbi yra ir tiksli bei reguliari, ypač kruopšti burnos ertmės priežiūra.

Net ir pasirinkus pačius brangiausius implantus, niekas negali užtikrinti, kad jie bus nešiojami ilgai ir laimingai jei pacientas nevalys dantų ir jais visiškai nesirūpins. Taip pat implantacijos sėkmę labai lemia implantuojančio gydytojo profesionalumas, patirtis, kvalifikacija ir net asmeninės savybės.

Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad procedūros sėkmei dantų implantai svarbūs vos 10 proc., o gydytojo kvalifikacija – net 90 proc. Taigi jums rinktis, ar šiuo teiginiu tikėti, ar jo nepaisyti ir keliauti pas pirmą pasitaikiusį specialistą. Domėjimasis viena ar kita sritimi nepakenkė dar niekam, taigi prieš ryždamiesi implantacijai susipažinkite, kuo ji ypatinga ir išskirtinė.