Klausimai-atsakymai apie dantų implantus

2015 09 10|Posted in: Dantų implantai

Dažnai žmonės, kurie netenka danties (dantų), pradeda domėtis dantų implantacija. Neišvengiamai kyla begalė klausimų: kaip jie atrodo, kaip veikia, ar jie patikimi, ar ilgaamžiai? Į šiuos klausimus ir bandome atsakyti savo straipsnyje.

Kaip atrodo danties implantas?

Implantas yra panašus į mažą varžtelį. Jis įsriegiamas į žandikaulį. Ilgainiui iš titano pagamintas implantas su kauliniu junginiu sudaro biologinį junginį. Prigijęs implantas tampa atrama danties vainikui. Verta pabrėžti, kad dantų implantai funkcionuoja tik kaip dantų šaknys. Matoma danties dalis (vainikas) yra atkuriama ne implantacijos, o protezavimo metu. Bet dėl atlikto implantavimo vainikas yra lengvai pritvirtinamas nedarant žalos greta esantiems dantims.

Straumann implantaiAr dantų implantai būna tik vienos rūšies?

Ne, dantų implantų rūšių yra daugiau nei viena. Pasaulyje yra žinoma maždaug 200 implantų gamintojų. Patikimos odontologijos klinikos pripažysta, kad geriausi dantų implantai Straumann, kadangi jie garantuoja aukščiausią kokybę. Nežinomų gamintojų implantai gali būti pigesni, bet nėra garantijos, kad jų ilgaamžiškumas, sterilumas bei kokybė bus tokia, kokios tikimasi.

Kokia tikimybė, kad dantų implantai neprigis?

Tikimybė, kad dantų implantai neprigis, yra labai maža, maždaug 3-5 proc. Medžiaga, iš kurios jie pagaminti (titanas) yra puikiai suderinama su žmogaus organizmu, tad įprastais atvejais implantas nėra atmetamas kaip svetimkūnis, bet sėkmingai suauga su žandikaulio kaulu. Beje, net jei jūs ir patekote į grupę žmonių, kuriems implantas neprigijo, tai ne galutinis nuosprendis – procedūra gali būti kartojama. Antrasis bandymas dažnai būna sėkmingas. Neverta baimintis ir papildomų išlaidų – daugumoje klinikų pakartotinė procedūra (jei jos prireikia) yra atliekama nemokamai.

Kiek laiko dantų implantai yra veiksmingi?

Implantų tarnavimo laikas yra ypač ilgas – paprastai jie išlieka veiksmingi net keliasdešimt metų. Kadangi dažniausiai implantacijos prireikia vyresniems žmonėms, tai reiškia, kad procedūros rezultatais jie galės džiaugtis visą gyvenimą. Žinoma, odontologai pabrėžia, kad implantacijos metu atkurtais dantimis būtina rūpintis kaip ir nuosavais (natūraliais) dantimis. Jei pamiršite įprastą burnos higieną ir reguliariai nesilankysite pas odontologą, implantų tarnavimo laikas gali sutrumpėti.

Kokios yra dantų implantų panaudojimo galimybės?

Dantų implantai gali būti įsodinti tiek į viršutinį, tiek į apatinį žandikaulį. Nuo to, kuriame žandikaulyje buvo padaryta operacija, priklauso ir tai, kaip greitai implantas prigis. Be to, dantų implantacija galima tiek norint atkurti vieną dantį, tiek ir tais atvejais, kai žandikaulis yra visiškai bedantis. Bedančio žandikaulio atveju paprastai prireikia 6 implantų, ant kurių yra fiksuojama visa dantų eilė.

Kokie yra dantų implantų privalumai?

Trūkstami dantys gali būti atkuriami ir be implantacijos, vien tik protezuojant. Bet dantys, atkurti implantacijos metu, yra estetiškesni, patogesni ir ilgaamžiškesni. Vainikas lengvai pritvirtinimas prie implanto, bet ne prie sveikų dantų, kaip nutinka įprasto protezavimo atveju, – vadinasi, sveiki dantys nėra pažeidžiami. Be to, sustabdomi kaulo irimo ir dantenų atsitraukimo procesai.