Dantų protezavimo ir implantų kaina

2015 12 11|Posted in: Dantų implantai

Dantų implantų kaina

Dantų implantų kaina

Odontologai nuolat primena, kokia svarbi yra tinkama burnos higiena. Dantys turi būti valomi du kartus per dieną, naudojant minkštą dantų šepetėlį bei dantų pastą, taip pat rekomenduojama valyti tarpdančius siūlu ar specialiu šepetuku bei naudoti skalavimo skystį. Reguliari specialisto atliekama burnos higiena taip pat yra būtina. Jei vis dar manote, kad jūsų dantims užtenka minimalios priežiūros, labai klystate. Paaiškinsime, kodėl.

Jei dantys yra neprižiūrimi ar prižiūrimi netaisyklingai, jie genda. Svarbu suprasti, kad visos dantų bei dantenų ligos turi būti gydomos kuo greičiau. Priešingu atveju, rezultatai būna liūdni – stipriai pažeisti dantys, arba netgi jų netekimas. Ir tai dar ne viskas. Net jei ir netekę danties (dantų) nieko nedarysite, problemos tik gilės: kramtymo krūvis nebus tolygiai paskirstomas, tad sveiki dantys turės kramtyti daugiau – atitinkamai jie greičiau ir susidėvės. Be to, trūkstant dantų, likę dantys palaipsniui kreivėja (linksta į tarpą tarp dantų). Todėl, jei turite kokių nors problemų dėl dantų, geriau jas spręskite nedelsdami, nes laikui bėgant situacija tik blogės, todėl ir dantų gydymo kaina tik didės ir sudėtingės.

Deja, daugeliui žmonių anksčiau ar vėliau prireikia protezavimo, o kai kuriems – ir dantų implantacijos. Turbūt ne vienas esate girdėję atsiliepimų, kad dantų implantų kaina yra didelė. Žinoma, dantų implantacija ir kai kurios protezavimo paslaugos yra išties nepigios. Bet ar kada domėjotės, kodėl protezavimo kainos yra tokios didelės? Kai suprasite, už ką mokate, tai nebeatrodys neteisinga.

Panagrinėkime, dantų implantacijos procesą:

  • Jei yra poreikis, prieš dantų implantaciją atliekama kaulo regeneracija.
  • Danties implantas įsukamas į žandikaulio kaulą chirurginės operacijos metu.
  • Kai implantas prigyja, įsukama gijimo galvutė (tai svarbu dantenų formavimui).
  • Jei implantavimas yra atliekamas matomoje vietoje (pavyzdžiui, atkuriami priekiniai dantys), uždedama laikina karūnėlė.
  • Prieš protezuojant, ant implanto dedama atrama.
  • Specialioje laboratorijoje dantų technikas pagamina karūnėlę.

Kokią galime padaryti išvadą? Kainuoja ir visos išvardintos medžiagos (implantas, gijimo galvutė, atrama, laikinos ir nuolatinės karūnėlės), ir atliktos procedūros. Nepamirškite, kad mokate ne tik už medžiagas, bet ir už gydytojo darbą. Odontologas – kvalifikuotas gydytojas, turintis daug žinių, sukaupęs daug patirties ir nuolat savo žinias bei įgūdžius atnaujinantis, tad savaime suprantama, kad jo įkainiai yra dideli.

Žinoma, viena brangiausių dalių – pats implantas. Kadangi implantacija – viena pažangiausių odontologijos sričių, prieš gaminant dantų implantus yra atliekama daug mokslinių tyrimų ir išbandomos naujos technologijos, be to, taikoma ypatingai griežta kontrolė tiek visam gamybos procesui, tiek sterilumo užtikrinimui, tiek mikropaviršiaus apdorojimui. Visa tai reikalinga tam, kad implantas lengvai prigytų ir ilgai tarnautų. Tad nenuostabu, kad dantų implantų kaina yra aukšta. Bet juk geriau sumokėti truputį daugiau, bet būti tikram dėl implanto kokybės, nei mažiau, bet nebūti užtikrintam, kad implantas bus ilgaamžis?

Protezavimo medžiagos taip pat yra brangios. Bet jas galite rinktis priklausomai nuo savo finansinės situacijos: jei estetiškumas nėra ypatingai svarbus, visada galite rinktis metalo keramiką, kuri yra pigesnė. Jei jūsų finansinės galimybės nėra ribotos, rekomenduojama cirkonio keramika, kuri yra brangesnė, bet pranašesnė.

Atkreipkite dėmesį, kad implantacija trunka ilgą laiką (paprastai apie pusę metų, bet šis laikotarpis varijuoja priklausomai nuo individualios situacijos), tad, jei implantacijos kainą paskirstysite visam laikotarpiui bei visoms atliekamoms procedūroms, kaina nebeatrodys nepagrįstai didelė.

Galų gale, implantacija yra investicija beveik visam gyvenimui. Jei dantys bus tinkamai prižiūrimi, jie gali tarnauti metų metus. Vieną kartą sumokėsite didelę sumą pinigų, bet procedūros nereikės atlikinėti kasmet. Be to, kai suprasite, kiek dantų implantai turi pranašumų, bendra dantų protezavimo kaina taps antraeiliu dalyku. Juk jūs jausitės kaip su natūraliais dantimis, visiškai patogiai ir gerai! Implantai nekels jokio diskomforto ir nepatogumų, galėsite valgyti viską, ką norėsite, galėsite juoktis, šypsotis ir bendrauti su aplinkiniais be jokių apribojimų.

Išsamų dantų implantų kainyną rasite čia: http://www.dantu-implantai.lt/dantu-implantavimo-kainos