Efektyvus kūno plaukų šalinimas lazeriu

2015 07 11|Posted in: Dermatologija

Tikriausiai nėra nė vienos dailiosios lyties atstovės, kurios svajonėse nebūtų lygios, glotnios ir be plaukelių kūno odos. Plaukelių šalinimas ypač aktualus tampa vasarą, maudymosi kostiumėlių ir atostogų pajūryje sezoną.

plauku-salinimasBūdų pašalinti nepageidaujamus plaukus yra kone keliolika, metodikų – dar daugiau. Tačiau daugelis jų neapdovanoja ilgalaikiu rezultatu, sukelia skausmą. Dar sudėtingiau, jei moters ar merginos oda jautri – tuomet įprasta depiliacijos procedūra gali sudirginti odą, ji parausta, odą peršti, ant jos atsiranda bėrimų, spuogelių ir kitokių nemalonių darinių. Kai oda pagyja ir nemalonūs reiškiniai nebekamuoja, ateina ir vėl laikas depiliavimo procedūras kartoti, ir taip nuolatos. Taigi tikras išsigelbėjimas daugeliui damų gali tapti plaukų šalinimas lazeriu. Tad šį inovatyvų plaukelių likvidavimo metodą verta panagrinėti išsamiau.

Kokiu būdu pašalinami nepageidaujami kūno plaukeliai?

Epiliuojat lazeriu šviesa veikia sritis, atsakingas už plaukų augimą. Lazeris yra selektyvus, kitaip tariant – veikiamos tik tam tikros struktūros, o kiti audiniai, esantys aplink plaukų šaknis, yra nepažeidžiami ir nesudirginami. Kai lazerio veikiami viršutiniai odos sluoksniai, energija pernešama į plaukus, o ten ji veikiama melanino. Šviesa po truputį virsta šiluma ir ardo struktūras, kurios skatina plaukų dygimą ir augimą.

Kas lemia, ar plaukų šalinimas lazeriu bus efektyvus?

Procedūrų efektyvumą lemia keli pagrindiniai veiksniai – tai odos atspalvis, pačių plaukelių spalva, storis bei plaukų folikulų gylis. Keli veiksniai užtikrina, kad trokštamas rezultatas būtų pasiekiamas greičiau – oda turėtų būti šviesi ir plona, o plaukeliai – kuo tamsesni. Esant šviesiems plaukams, lazerio terapijos efektyvumas mažėja, taigi procedūrą pakaroti prireiks daugiau kartų.

Kokia kurso trukmė?

Kad plaukeliai būtų pašalinti ilgam ir optimaliai, prireikia nuo 3 iki 6 procedūrų, kurias kartoti reikia kas mėnesį ar kas pusantro mėn. Dermatologas ar kitas specialistas, dirbantis su lazeriu, paprastai nustato plaukų augimo ciklą ir pagal tai koreguoja procedūrų dažnį. Šalinami tik augimo fazėje esantys plaukeliai. Specialistai skaičiuoja, kad tinkami epiliuoti, tai yra esantys tinkamoje augimo fazėje plaukeliai sudaro tik apie 20-30 proc. visų epiliuojamų plaukų. Taigi procedūros kartojimas duoda labai teigiamų rezultatų – nuolat paveikiami ką tik išaugę plaukeliai.

Ar procedūros skausmingos?

Dėl naujų technologijų plaukų šalinimas lazeriu yra visiškai neskausmingas, tačiau šalinant plaukelius nuo veido ar bikinio srities, pacientės gali justi nežymų diskomfortą – dilgčiojimą. Kadangi procedūras atlieka profesionalai – gydytojai dermatologai, užtikrinamas visiškas saugumas ir profesionalumas.

Kaip pasiruošti epiliacijai lazeriu?

Likus 1-2 dienoms iki procedūros numatomą epiliuoti vietą reikia nusiskusti, taip pat vengti buvimo saulėje, neiti į soliariumą ir kitais būdais vengti įdegio. Taip pat bent kelias savaites patariama vengti celiulitą naikinančių procedūrų. Panašiai tiek laiko nereikėtų plaukelių šalinti elektriniu epiliatoriumi, vašku ar kitais būdais, kur jie pašalinami su šaknimis.