Krūtų implantai – tarsi paminklas laimėtai kovai prieš vėžį

2017 07 08|Posted in: Plastikos chirurgija

Mastektomija – žodis, kurio savo gyvenime nenorėtų išgirsti nei viena moteris. Vis dėlto ši procedūra yra kur kas geresnė už jos alternatyvą – pasidavimą vėžiui. Šis straipsnis ne apie tai. Tai vienos moters istorija apie jos sugrįžimą į visavertį gyvenimą po sunkios ligos, pasitelkus krūtų implantus.

Simona su vėžiu kovojo visais įmanomais būdais, tačiau išvengti krūtų šalinimo operacijos jai nepavyko. Pažadėjusi sau į šią situaciją pažvelgti optimistiškai, ji nusprendė, jog krūtinei sugijus jos lauks dar viena operacija: krūtų rekonstrukciją, kurios metu bus įdėti krūtų implantai.

Krutu implantaiMintis, kad tikras, visą gyvenimą jos pasididžiavimu buvusias krūtis pakeis dirbtiniai krūtų implantai, iš pradžių gąsdino Simoną. Tačiau dabar, kai jos naujosios krūtys po operacijos jau sugijo, ji jaučiasi tokia pat graži, kokia buvo prieš ligai sudarkant jos kūną.

Simona pasakoja, kad pirmą kartą apie galimybę įsidėti krūtų implantus ji išgirdo iš savo onkologo. Tiesa, ne visi onkologai turi tokį požiūrį, kaip Simonos. Dauguma jų nepritaria krūtų implantams, nes, jų manymu, po mastektomijos gera fizinė sveikata turėtų būti vienintelis svarbus dalykas. Tuo tarpu Simonai onkologas labai paprastai paaiškino, kokios gali būti rizikos, susijusios su implantų nešiojimu, ir kokie yra privalumai atlikus rekonstrukcinę krūtinės operaciją. Žinoma, šie privalumai daugiau susiję su psichologine moters savijauta nei jos fizine sveikata, tačiau įveikus vėžį psichologinė moters būsena kurį laiką yra netgi svarbesnė.

Gerai apgalvojusi visus „už“ ir „prieš“, Simona kreipėsi į grožio klinikos Kaune plastikos chirurgus. Nors iki tikrųjų krūtų pašalinimo operacijos dar buvo likusios kelios dienos, moteris su patyrusiais specialistais dar prieš tai aptarė krūtų implantų įvairovę ir implantavimo galimybes jos konkrečiu atveju.

Simona pripažįsta, kad naujosios krūtys yra visiškai kitokios nei tikroji krūtinė. Skiriasi ir jų forma, ir jausmas, liečiant krūtis, ir spenelio išvaizda. Vis dėlto krūtų implantai moteriai padėjo neprarasti pasitikėjimo savimi, išlikti emociškai stabiliai ir toliau gyventi visavertį gyvenimą.

Naujosios krūtys dėl krūtinės audinio stygiaus buvo formuojamos per keletą etapų, todėl visa procedūra užtruko beveik šešis mėnesius. Tai gana dažna situacija po mastektomijos, kadangi, siekiant efektyviai atsikratyti vėžinių ląstelių, yra pašalinama didžioji dalis krūtinės audinių. Nepaisant to, Simona sako, jog krūtų implantai jai atstoja paminklą kovai, laimėtai prieš vėžį. Kas rytą persirenginėdama Simona sau primena, kad tai, ką ji mato – ne pralaimėjimo, o pergalės ženklas.

Plastikos chirurgijos klinikoje Kaune Simona surado savo likimo draugių, taip pat nusprendusių išbandyti krūtų implantus. Tarp jų – ir jaunos merginos, ir 60 metų moteris. Simona teigia, kad nei viena jų nesigailėjo dėl šio sprendimo.