Karpų šalinimas dermatologijos klinikoje

2015 10 14|Posted in: Dermatologija

Karpų šalinimas odos klinikojeKo gero, kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime susidūrė su karpomis. Nemaloniai atrodantys negražios spalvos iškilimai ant pirštų, pėdų ar net veido, primenantys netaisyklingos formos apgamus, tikriausiai nedžiugina nei jauno, nei vyresnio amžiaus žmogaus. Liaudies medicina siūlo karpas gydyti pačiais įvairiausiais, kartais net juokingais būdais: leisti nukąsti žiogui, tepti ugniažolės, šermukšnio ar česnako sultimis, netgi gydytis saviįtaiga – tikėti ir laukti, kol karpa pati „nukris“. Jei visgi nepavyksta pagauti žiogo, rasti pievoje ugniažolės arba visi tradiciniai liaudies metodai jau išbandyti, karpas greitai ir lengvai pašalins dermatologijos klinika. Dermatologai puikiai išmano karpų šalinimo metodus.

Karpų naikinimas rūgštimi

Karpų šalinimas rūgštimi yra dažnai dermatologijos klinikose atliekama procedūra. Ji tinka bet kurio amžiaus pacientams, net vaikams, nepriklausomai nuo odos tipo ir jos jautrumo laipsnio. Dermatologijos klinikoje odos gydytojas karpą pateps specialia rūgštimi, kuri privers ją nudžiūti. Panašios rūgšties galite nusipirkti vaistinėje, tačiau taip naikinant karpas pačiam, reikia elgtis labai atsargiai, nepažeisti odos ir „pataikyti“ užlašinti rūgšties būtent ant to odos lopinėlio, ant kurio yra karpa. Gydytojas dermatologas karpas panaikins tikrai greičiau ir akyliau, nei tai padarytumėte patys. Be to, kitaip nei gydantis namuose, panaikinus karpą dermatologijos klinikoje jums nereikės apriboti savo kasdieninės veiklos – kurį laiką vengti dušo ar vonios, sporto.

Lazeris – greitas ir saugus būdas atsikratyti karpų

Karpos, kaip ir apgamai, randai, strijos ar spuogai, gali būti panaikintos pasitelkus šiuolaikines lazerines technologijas. Lietuviai ne be reikalo visame pasaulyje garsėja kaip lazerių specialistai: dermatologijos klinikos čia jau seniai džiaugiasi turėdamos pažangiausius lazerius, padedančius gydyto odą ir suteikti jai jaunatviškumo.

Lazeriu dermatologijos klinikoje karpas gydyti rekomenduojama tada, kai reikia labai greitai jas pašalinti ir nėra kada jų naikinti vaistais. Taip pat šis gydymo būdas pasitelkiamas tada, kai jokie kiti gydymo metodai (įskaitant ir rūgštį) neveikia. Lazeriu karpas galima šalinti nuo bet kurios kūno vietos, net intymių zonų.

Karpų šalinimas lazeriu dermatologijos klinikoje trunka nuo kelių iki keliasdešimt minučių, priklausomai nuo vietos, kurioje yra karpų ir norimų panaikinti karpų skaičiaus. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra, todėl ji yra visiškai neskausminga, gali būti jaučiamas tik lengvas lazerio spindulių pulsavimas. Lazeris skleidžia labai ploną spindulį, todėl jis pataiko tiesiai į pažeistą – karpų nusėtą – vietą, niekaip nepaveikdamas aplink ją esančių audinių. Visgi po karpų naikinimo lazeriu odą reikia kurį laiką saugoti nuo drėgmės ir nešvarumų.

Karpų atsiradimą paskatina imuninės sistemos nusilpimas, higienos trūkumas ar atvirkščiai – pernelyg dažnas odos prausimas, inkstų ir kitų vidaus organų ligos, antibiotikai. Karpomis galima ir užsikrėsti. Jeigu nepavyko išvengti šios odos problemos, kreipkitės į artimiausią dermatologijos kliniką ir joje dirbantys specialistai jums tikrai pagelbės.