Implantacija, ka reikia žinoti

2018 02 23|Posted in: Dantų implantai

Dantų implantacijaJei jus domina dantų implantacija, geriausias būdas gauti atsakymus į visus iškylančius klausimus – kreiptis į odontologą konsultacijai. Jei visgi dar prieš kreipdamasis į specialistą, jūs norite turėti bendrą supratimą apie tai, kas jūsų laukia, šis straipsnis turėtų jums padėti. Taigi, ką reikia žinoti prieš dantų implantaciją? Turbūt jus domina kainos bei gydymo trukmė? O ar žinote, kuriais atvejais dantų implantacija nėra atliekama?

Dantų implantacijos kaina

Be abejonės, prieš pradedant šį gydymo būdą, jums reikės turėti reikiamą sumą pinigų. Tai akivaizdu: šiais laikais nieko nemokamo nebūna, juk, kaip sakoma, nemokamas sūris – tik pelėkautuose. Todėl nusiteikite, kad dantų implantacija yra pakankamai brangi procedūra. Kainuoja ir kiekviena jums atliekama procedūra (odontologo darbas), ir naudojamos medžiagos. Be abejonės, ši investicija labai greitai atsiperka, nes dantų implantacijos rezultatai tiesiog stulbinantys: labai ilgai tarnaujantys, stiprūs, gražūs dantys. Bet šįkart apie tai nekalbėkime. Kad ir kokia dantų implantacija yra vertinga bei reikalinga, visgi ji kainuoja nemažus pinigus, kuriuos jums reikės sumokėti. Todėl prieš pradėdami gydymą, įvertinkite savo finansines galimybes.

Dantų implantacijos trukmė

Nepamirškite, kad dantų implantacija trunka gana ilgą laiką (paprastai nuo pirmosios konsultacijos iki galutinio rezultato praeina apie pusė metų). Todėl, jei kerinčios šypsenos jums reikia jau rytoj, turime jus nuvilti. Didžiąją dalį laiko „suryja” laikotarpis, kurio metu nėra atliekamos jokios procedūros, bet tiesiog laukiama, kol implantas prigis. Kol implantas nėra sugijęs su kaulu, ant jo negali būti atliekami tolimesni protezavimo darbai.
Be abejonės, kaip jau turbūt supratote, jums prireiks ne vieno vizito pas odontologą. Konsultacija, implanto įsodinimas, siūlų išėmimas, papildomos procedūros, protezavimo darbai – odontologas taps žmogumi, pas kurį jūs lankysitės dažniau nei įprastai. Todėl, jei esate labai užimtas žmogus, nepamirškite, kad odontologo paslaugos turės būti įtrauktos į jūsų dienotvarkę.

Atvejai, kada dantų implantacija nėra atliekama

Visų pirma, dantų implantacija nėra atliekama vaikams. Būtina sąlyga šiam gydymo būdui – fizinė branda. Todėl dantų implantacija paprastai yra rekomenduojama tik pilnamečiams asmenims.
Bet galutinės amžiaus ribos nėra. Joks odontologas niekada jums nepasakys „jūsų atveju dantų implantacija nėra įmanoma, nes jums jau 60 metų”. Amžius – ne kliūtis. Kur kas svarbiau yra bendra organizmo būklė, o ypač burnos bei dantenų sveikata. Nepamirškite, kad tam tikrų ligų atveju dantų implantacija neturėtų būti atliekama. Pavyzdžiui, problemų gali sukelti tam tikros nekontroliuojamos medicininės būklės, tokios kaip cukrinis diabetas. Todėl, jei jūsų sveikata jums kelia rūpesčių, būtinai apie tai informuokite savo odontologą. Tik jis gali parinkti geriausią ir tinkamiausią gydymo būdą.
Taip pat svarbu suprasti, kad dantų implantai yra įsukami į žandikaulio kaulą. Savaime suprantama, tam, kad ši procedūra galėtų būti atlikta, kaulo turi būti pakankamai. Dažnas iš mūsų net nesusimąsto apie tai, kad trūkstamo danties vietoje kaulas tirpsta ir po truputį nyksta. Todėl tai yra viena iš priežasčių, kodėl dantų implantacija turėtų būti atliekama nieko nelaukiant. Bet nereikia per daug baimintis, net jei jūsų žandikaulio kaulas ir yra per daug sunykęs, ši problema yra išsprendžiama. Tiesiog prireiks papildomų procedūrų ir jūs turėsite papildomų išlaidų.
Išvados
Šiuo straipsniu nesiekėme atbaidyti jūsų nuo dantų implantacijos. Greičiau priešingai, norėjome parodyti, kad dantų implantacija gali būti atliekama beveik kiekvienam pilnamečiui asmeniui. Tikimės, kad ne tik išsklaidėme jūsų abejones, bet ir suteikėme vertingų patarimų apie tai, ką reikia žinoti prieš pasirenkant šį gydymo būdą.