Dantų balinimas lazeriu: atsakymai į pacientų klausimus

Dantų balinimas lazeriuDantų balinimas lazeriu – dažna odontologinė procedūra. Visgi, nemaža dalis pacientų vis dar turi daug klausimų, susijusių su šia paslauga, tad šiame straipsnyje pabandysime į juos visus atsakyti.

Kodėl dantys pakeičia svalvą?
Dantys gali pakeisti spalvą dėl daugelio priežasčių.

  • Visų pirma, labai svarbi tinkama dantų priežiūra: jei dantų higienai nėra skiriama pakankamai dėmesio, savaime suprantama, kad toks aplaidumas turi neigiamų padarinių dantų išvaizdai.
  • Neigiamą įtaką dantų spalvai daro kai kurie įpročiai, pavyzdžiui, kavos, juodos arbatos, gazuotų gėrimų, raudono vyno ir dažančių maisto produktų vartojimas (žinoma, jei retkarčiais pasimėgausite šiais gėrimais ar maisto produktais, labai didelės žalos dantų spalvai nepadarysite, bet nesaikingas vartojimas tikrai turės pasekmių).
  • Gelsvi dantys dažnai yra rūkymo pasekmė.
  • Spalvą pakeitę dantys – kai kurių vaistų šalutinis poveikis.
  • Dantų spalvą lemia ir genetiniai faktoriai: vieni pacientai nuo pat mažens džiaugiasi balta šypsena, kitų dantys yra iš prigimties gelsvesni.

Kai kuriais atvejais dantų spalvos pokyčius lemia kokia nors viena priežastis, bet dažniausiai tai kelių veiksnių rezultatas. Be to, reikia nepamiršti, kad dantys keičia spalvą žmogui senstant: kuo vyresnis žmogus, tuo dantų spalvos pokyčiai yra labiau matomi. Bet kokiu atveju rūpinimasis savimi ir savo dantimis – būtinas. Jei visgi dantų išvaizda jūsų netenkina, visada galima imtis priemonių, kad tai pakeistumėte, pavyzdžiui, puiki išeitis – dantų balinimas lazeriu.

Kaip dantų balinimas lazeriu yra atliekamas?
Procedūra yra atliekama odontologo kabinete. Norint nepažeisti liežuvio, dantenų bei minkštųjų burnos audinių, jie yra uždengiami specialia apsaugine plėvele. Kai atliekami paruošiamieji darbai, ant dantų uždedamas stiprios koncentracijos vandenilio peroksido gelis, tada į jį nukreipiama lazerio šviesa. Lazerį nesunku nukreipti į reikiamas vietas, dantys neįkaitinami, o ir šviesa tolygiai paskirstoma.

Kiek laiko trunka procedūra? Ar ją reikės kartoti?
Dantų balinimas lazeriu paprastai netrunka ilgiau nei 45 minutes. Dažniausiai užtenka 1-2 vizitų pas odontologą.

Ar dantų balinimas lazeriu yra efektyvus?
Nesumeluodami galime drąsiai teigti, kad dantų balinimas lazeriu – pats efektyviausias dantų balinimo būdas. Jo metu dantys yra pašviesinami net per 8 šviesumo skales. Be to, tinkamai rūpinantis savo dantimis, rezultatas yra ilgalaikis: galite nesibaiminti, kad po kelių mėnesių procedūrą teks kartoti iš naujo. Taip yra todėl, kad balinimo metu paveikiamas ne tik viršutinis danties sluoksnis, bet ir dentinas.

Ar dantų balinimas lazeriu yra saugus?
Taip, procedūra yra visiškai saugi, kadangi ji yra atliekama odontologo kabinete. Pacientai savavališkai nesiima jokių veiksmų, dantų balinimas yra atliekamas odontologo rankomis. Kvalifikuoti odontologai žino, kaip nepakenkti nei dantims, nei burnos gleivinei.

Ar bus šalutinių poveikių?
Keletą dienų po procedūros dantenos gali būti perštinčios, jautrios karščiui, šalčiui, saldiems produktams. To baimintis nereikėtų, nemalonūs pojūčiai greitai praeina.

Ar dantų balinimas lazeriu – vienintelė išeitis? Gal yra alternatyvų?
Taip, yra alternatyvių dantų balinimo būdų. Bet dantų balinimas lazeriu – efektyviausias, greičiausias, jo rezultatas ilgiausiai matomas. Paaiškinsime, kodėl.
Visų pirma, dantis galite balinti naudodami balinamąsias dantų pastas ar skysčius. Deja, dantys pašviesėja tik per vieną šviesumo skalę (iš esmės, jie net nėra išbalinami, tik nuo jų paviršiaus geriau pašalinami nešvarumai). Tad, nors šis būdas yra pigus ir paprastas, visgi jis yra neefektyvus ir trumpalaikis.
Antra, galimas ir dantų balinimas specialiomis juostelėmis ar geliais. Procesas užima gana daug laiko, kadangi procedūra turi būti kartojama dukart per dieną maždaug po 30 minučių apie dvi savaites. Rezultatas – ganėtinai trumpalaikis (trunka iki 4 mėnesių, bet tik tuo atveju, jei dantys yra ypač kruopščiai prižiūrimi).
Trečia, dantis galima balinti naudojant kapas, pripildytas balinamojo gelio. Bet tai gali būti rizikinga – netinkamai atliktos procedūros rezultatas – pažeista burnos gleivinė (grėsmė ypač išauga, jei naudojamos standartinės kapos, nepritaikytos konkrečiam pacientui). Be to, šis dantų balinimas taip pat reikalauja gana daug laiko (dažniausiai procedūra atliekama kasdien apie mėnesį laiko).

Ar dantų balinimas lazeriu yra brangus?
Dantų balinimas lazeriu yra brangesnis nei kiti dantų balinimo metodai. Bet, kaip jau minėjome, ir privalumų yra kur kas daugiau.

Kada dantų balinimas lazeriu nėra rekomenduojamas?
Joks dantų balinimo būdas nėra rekomenduojamas nėščioms ar maitinančioms moterims, vaikams bei paaugliams iki 16 metų, peroksidui alergiškiems ar ypač jautrias dantenas turintiems asmenims. Verta žinoti, kad dantų balinimas nėra efektyvus, kai dantų spalva yra pernelyg stipriai pakitusi, be to, dantų balinimo metu plombos bei karūnėlės nebąla. Galiausiai, jei jūsų dantys yra pažeisti karieso, prieš imantis dantų balinimo jie turi būti sutvarkyti.

Similar Posts