Ką kalba veterinarijos gydytojai apie šuns kastraciją

2022 12 09|Posted in: Be temos

Iki šiol nėra vieningos nuomonės – ar šuns kastracija yra rekomenduotina. Veterinarai dažniausiai atsako, kad taip. Ne tik patinėlius, tačiau ir pateles, kurias reikia apsaugoti nuo dauginimo. Galiausiai, kai hormonai nebešėlsta – dažniausiai gyvūno gyvenimo kokybė tampa kur kas geresnė.

Jeigu nesate tikras dėl procedūros arba jums kyla įvairūs klausimai – visada siūlome tartis su specialistais, kurie gali padėti suprasti esminius aspektus ir galbūt apsispręsti, ar to reikia jūsų šuniui. Nemokamai konsultuoja Kaune dirbantys Siaurio Šnauceris specialistai.

Patinai tampa daug ramesni

Šuns kastracijaTikrai šuns kastracija pasiteisins ne tik tokiu atveju, kai norisi užkirsti kelią gyvūno dauginimui. Tai yra ir galimybė šiek tiek pakeisti gyvūno charakterį. Labai dažnai į šunų elgesio specialistus kreipiasi žmonės, kuriems tenka gyventi su tiesiog piktais šunimis. Žinoma, pirmiausia yra mokomasi dresūros, bandoma šuniui paaiškinti – kas yra šeimininkas ir ko reikia klausyti. Tačiau dresūra veikia ne visada. Tuomet kaip alternatyva dažniausiai ir yra pasirenkama kastracija, kurios metu perprogramuojami šuns hormonai.

Nereikia galvoti, kad po visko šuo taps labai meilus, visiškai pasikeis. Kai kurių šunų charakteriai tikrai pakinta labai minimaliai. Tačiau taip pat pastebima, kad šuo gali tapti ir kur kas mielesnis, dažniausiai nebe toks agresyvus. Ypač kitų šunų atžvilgiu. Gyvūnai stengiasi dominuoti, o kastracija tarsi panaikina šį poreikį, tad atsiranda didesnius nuolaidumas ir pakantumas, kurios kai kuriems šunims taip trūksta.

Užkertamas kelias ligoms

Tiek kastracija, tiek sterilizacija labai dažnai rekomenduojama ir dėl to, kad ji gali padėti sumažinti tam tikrų ligų tikimybę. Vėlgi, tikrai jos visiškai nepanaikins, tačiau lytiniai organai bei hormonai dažnai tampa daugelio kalių bei patinų sveikatos problemų priežastimi. Ypač tokiu atveju, kai gyvūnas jau yra pasiekęs vyresnį amžių.

Patinai dažnai senatvėje serga prostatos ligomis, taip pat ir kiaušidžių vėžių. Patelėms dažniausiai tenka kovoti su gimdos problemomis, kiaušintakių ligomis. Jeigu bus atlikta kastracija arba sterilizacija – iki minimumo sumažėja ligos tikimybė.

Operaciją galima atlikti ir pigiau?

Visi, kurie myli ir rūpinasi savo augintiniais, supranta, kad labai svarbu rasti tokią kliniką, kurioje operacija bus atliekama profesionaliai. Geri specialistai ne tik viską padaro taip, kaip reikia, tačiau taip pat ir atsako į rūpimus klausimus, kurie gali padėti nuspręsti – ar operacija yra reikalinga, juolab, kaip reikia tinkamai apsirūpinti gyvūnu, kad po visko jis kuo greičiau pasveiktų.

Visgi, kai kurie operaciją palieka ne specialistų rankose, tačiau tų asmenų, kurie procedūrą daro namuose, žinoma, dažniausiai nelegaliai ir tuo pačiu neprisiima jokios atsakomybės, jeigu viskas ne taip, kaip reikia. Tai yra didelė rizika. Supraskite, kad kastracija yra operacija, tad jos metu reikia atlikti pjūvį. Prasta aplinka gali sukelti infekciją, taip pat ir kitas sveikatos problemas. Galiausiai, gerose klinikose paslaugų kainos tikrai nėra didelės. O jeigu neturite pinigų kastracijai – galima ieškoti paramos pas gyvūnų globos specialistus, taip pat bandyti prašyti klinikos, kad ji leistų už paslaugą išsimokėti dalimis. Viskas – tik dėl Jūsų gyvūno…

Tarkitės su specialistais

Jeigu vis tiek yra gana sunku nuspręsti, ar tokia procedūra jums reikalinga – visada siūlome tartis su specialistais, kurie ne tik atsakys į visus klausimus, tačiau taip pat ir padės įvertinti gyvūno būklė. Juk yra tam tikrų indikacijų, kurios neleidžia atlikti operacijos. Kai kurios problemos yra sutvarkomos ir tik tada operuojama, o kai kurios visiškai riboja procedūros darymą. Po apžiūros veterinaras gali tiksliai nurodyti – kokia situacija yra jūsų gyvūno atveju ir galbūt bus tiksliau nuspręsti – ar reikia kastracijos ir ko po jos galima tikėtis.