Išmokime prižiūrėti dantų implantus

2018 02 20|Posted in: Dantų implantai, Odontologija

Kaip prižiūrėti implantusVaikystėje visi stebėdavomės kiekvieno pasakos personažo puikiais plaukais ir akinančia šypsena. Rodos, norint būti į juos panašesniais, reikėjo būtent taip ir atrodyti. Balta šypsena visais laikais asocijavosi su aukštuomene, gera sveikatos būkle, puikiu pragyvenimo lygiu. Šiais laikais turbūt taip pat dažnai vertiname žmogų remiantis jo dantų būkle. Kiekvienas neprisižiūrintis atrodo nepatraukliai ir nepatikimai. Tačiau daugelis ir save prižiūrinčių ir mylinčių asmenų, dėl įvairių ligų ir nelaimių netenka dantų. Norintiems susigrąžinti savo reprezentuojančią šypseną rekomenduojama pasinaudoti dantų implantacija.

Dantų implantai paprastai yra apmokami iš individualaus žmogaus kišenės. Kuomet dantis praradote dėl prastos higienos arba paprasčiausiai jos nebuvimo turite padengti visas iškilusias išlaidas. Dantų implantai yra laikomi kosmetinės operacijos dalimi, tad draudimas dėl netinkamos Jūsų burnos higienos būklės finansavimo nesuteiks. Tačiau visada verta kreiptis į jį, jei dantis prarandate dėl nelaimingų atsitikimų. Dantų implantai yra finansuojami jei jų prireikia dėl avarijų, užpuolimų ir panašiai. Tokiu atveju nebijokite skambinti, teirautis ir visos išlaidos bus padengtos. Tam draudimas ir yra skirtas.

Visgi, jei apsimokėti teks pačiam – blaiviomis akimis įvertinkite situaciją. Dantų implantai paprastai tarnauja visą gyvenimą. Vienkartinė įmoka garantuos gražią šypseną iki gyvenimo pabaigos. Dažniausiai būtent taip ir būna. Nebent, vėlgi, dėl netinkamos priežiūros su Jūsų dantų implantais kiltų naujos problemos. Juos reikia prižiūrėti taip pat atsakingai kaip ir natūralius dantis. Valyti du kartus per dieną dantų šepetėliu, skalauti burnos skysčiu ir naudoti tarpdančių siūlą. Jūsų odontologas sudarys specialią programą, kurios laikantis turimi dantų implantai funkcionuos iki gyvenimo pabaigos.

Kartais įprastą dantų šepetėlį rekomenduojama pakeisti belaidžiu – elektriniu. Jo pagalba dantų implantai yra išvalomi kur kas švariau. Juo naudojantis, bent jau pradžioje, reguliariai reikia lankytis kas savaitę pas daktarą, kad jis įvertintų elektrinio šepetėlio daromą įtaką Jūsų dantų būklei. Tyrimai parodė, jog burnos skalavimas net ir paprasčiausiu vandeniu taip pat labai prisideda prie švarios burnos ertmės būklės. Jis mažina dantų akmenų formavimąsi tiek ant natūralių, tiek ant dantų implantų. Odontologas taip pat rekomenduos specialų siūlą, kuris padės išvalyti implantų tarpdančius. Daugelis dantų pastų savo sudėtyje turi fluorido, kuris skatina blogųjų bakterijų žuvimą. Dantų implantai nepasižymi fluorido reikalingumu, tad rinktis tokią dantų pastą rėra būtina. Tačiau atsargiai elkitės su dantų pastomis, kurios savo sudėtyje turi abrazyvinių dalelių: jos skirtos dėmių šalinimui, tad yra specialiai kurtos rūkantiems žmonėms. Šios dantų pastoje esančios dalelės gali pažeisti dantų karūnėlių porceliano glazūrą.

Laikydamiesi visų odontologo nurodymų gelbėsite savo implantus nuo įvairiausių pažeidimų. Verčiausia, žinoma, su odontologu tartis tuomet, kai dar nereikia implantavimo paslaugų. Tuomet odontologai dažniausiai pataria, kaip taisyklingai prižiūrėti burnos ertmę, ir nesusidurti su tokia situacija, jog dantų implantai taptų reikalingi. Kiekvienas norime džiaugtis gražiais dantimis. Daugelis nesuvokia, jog visa galia yra mūsų rankose. Tik po laiko susimąstome, kokių problemų galėjome išvengti taisyklingai rūpinęsi savo burnos ertme.