Ko turėtumėte vengti norėdami turėti dantų implantus

|

Implantavimo patarimaiDirbtinos dantų šaknys – dantų implantai, jų prireiks netekus natūralių dantų dėl traumos, ligos ar paveldimumo. Tik kaip teisingai pasirinkti odontologijos kliniką, kuri mus aprūpins šiais dantų pakaitalais? Ir kaip netapti „reklamos aukomis“, išgirdus pažadą, jog naujais dantimis galėsime džiaugtis jau po keleto savaičių?

Ko vera momentinė implantacija

Patyrę gydytojai implantologai teigia, jog neverta pasiduoti „momentinių dantų implantų“ madai, kai išraunama danties šaknis ir jau tą pačią dieną, nespėjus sugyti dantenoms, į jas sriegiamas metalinis implantas. Implantavimas – ilgai trunkantis procesas, susidedantis iš keleto stadijų: paciento burnos ertmės paruošimo implantacijai procedūrų; pačių implantų įsriegimo į paciento žandikaulį; gijimo; dantų karūnėlių (protezo) uždėjimo ant implantų. Kai kurios odontologijos klinikos, norėdamos privilioti klientus, stengiasi „sutrumpinti“ šias stadijas, nepaisant to, kad pacientui tokia praktika gali būti ne tik nenaudinga, bet ir žalinga sveikatai.

O kaip su viso gyvenimo garantija?

Pacientams neretai žadama, kad dantų implantai „tarnaus“ kone visą paciento gyvenimą. Vis dėlto patys implantologai sėkmingu implantavimo rezultatu laiko bent dešimtmetį be komplikacijų nešiojamus dantų implantus. Jeigu implantai nebeatlieka savo funkcijų po gerokai trumpesnio periodo, galima manyti, jog prieš implantavimą buvo nepakankamai ištirta paciento burnos ertmė ir jo žandikaulio savybės. Žinoma, tai gali rodyti ir nepakankamai gerai atliktą implantologo darbą.

Svarbu žinoti, kad dantų implantų prigijimo paciento žandikaulyje tikimybė nėra šimtaprocentinė. Kai kurių gamintojų implantai laikomi turintys didesnį prigijimo laipsnį, tačiau daug kas priklauso ir nuo paciento: jo žandikaulio struktūros ir galimų jos pokyčių, pačių dantų, dantenų ir burnos gleivinės, kraujagyslių būklės, paciento amžiaus, persirgtų ligų ir daugelio kitų faktorių.

Jeigu paciento dantyse arba žandikaulyje yra tam tikrų infekcijos židinių, juos būtina pašalinti dar iki dantų implantavimo pradžios. Tai – vienas iš burnos ertmės paruošimo implantacijai etapų. Kai burnos ertmė yra tinkamos būklės, galima pašalinti natūralias dantų šaknis, o po keleto mėnesių pakeisti jas dirbtinėmis. Po natūralių dantų šaknų pakeitimo dantų implantais, reikia laukti nuo dviejų iki keturių mėnesių, kol implantai prigis, ir tik tada ant jų tvirtinti karūnėles. Jei šis procesas dirbtinai „pagreitinamas“, burnoje esantys kaulai ir minkštieji audiniai gali nespėti tinkamai sugyti. Tokiu atveju organizmas gali atmesti implantus, o pacientas vietoj gražios šypsenos gali „pasipuošti“ nebent burnos gleivinės infekcija.

Tinkamas implantų kiekis. Svarbu!

Kitas žalingos implantologijos praktikos aspektas – stengimasis protezuoti kuo daugiau dantų naudojant kuo mažiau implantų. Natūralu, kad norintys sutaupyti lietuviai mieliau renkasi mažiau dantų implantų nei mažesnę riziką, jog ant netvirto pagrindo uždėti dantų protezai „neatlaikys“ nuolatinio kramtymo, ir turės būti vėl pakeisti naujais (žinoma, jeigu tai bus įmanoma dėl atsiradusių negrįžtamų pokyčių žandikaulyje). Tikintis dantų implantais džiaugtis ilgai, to nereiktų daryti.

Similar Posts