Sergu periodontitu. Ar man gali padėti periodontologas?

2016 11 24|Posted in: Odontologija

Jūsų dantenos pakeitė spalvą (paraudonavo)? Kai valgote ar valotės dantis, dantenos kraujuoja? Dantenos paburko? O gal atrodo, kad jos prarado elastingumą ir blizgesį? Nenumokite į tai ranka! Tai pirmieji dantenų uždegimo – gingivito – požymiai.
O gal jūsų situacija yra kur kas blogesnė? Dantenos kraujuoja savaime? Dantenos suglebo, prarado jautrumą, o gal net supūliavo? Nemalonus burnos kvapas – nuolatinis jūsų palydovas? Dantenos „atšokinėja“ nuo dantų ir jie pradeda klibėti? Jei į daugumą iš šių klausimų atsakėte „taip“, turime jus nuliūdinti: pirminė dantenų uždegimo stadija jau progresavo į periodontitą. Reikia kuo skubiau imtis priemonių, kol visi jūsų dantys dar savo vietose.

Periodontitas – klastinga dantenų/dantų liga.

Viskas prasideda nuo beveik nepastebimų simptomų. Svarbiausia, kad nėra juntamas skausmas, todėl dauguma žmonių nemato pagrindo nerimauti. Kai ligos požymiai tampa akivaizdūs, periodontitas jau būna gerokai pažengęs į priekį.
Periodontito gydymasKą tokiu atveju reikėtų daryti? Atsakymas paprastas ir elementarus: reikia kreiptis į specialistą. Tokio pobūdžio ligas gydo periodontologas. Visi minkštųjų burnos audinių susirgimai yra jo sritis. Būtent periodontologas padės jums išspręsti iškilusias problemas.
Jei dantenų uždegimas dar nėra stipriai progresavęs, tikėtina, kad užteks tik profesionalios burnos ertmės higienos. Periodontologas (ar dantų higienistas) nuvalys minkštąjį dantų apnašą bei dantų akmenis ir patars, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ateityje. Jei laikysitės rekomendacijų ir nepamiršite laiku sugrįžti pas odontologą pakartotinei dantų higienai, dantenų uždegimas jūsų nebeturėtų kamuoti.
Deja, jei dantenų uždegimas yra toliau pažengęs, gydymas bus kur kas sudėtingesnis. Vien profesionalios dantų higienos tikrai neužteks. Priklausomai nuo jūsų dantų būklės, periodontologas pasiūlys chirurginį arba nechirurginį gydymo būdą. Nechirurginis gydymo būdas, be abejonės, yra paprastesnis, ir labiau tinkamas lengvesniems susirgimams: jums bus atliktas dantų šaknų apnašų nuvalymas ir poliravimas. Jei tai nėra veiksminga, periodontologas bus priverstas imtis chirurginių veiksmų: jūsų lauks dantenų kiuretažas, lopo operacija, gingivektomija, kaulo priauginimas ar minkštųjų audinių plastika.
Jei jūsų dantenos jums kelia rūpesčių, nemanykite, kad šios problemos savaime išsispręs. Deja, net jei ir skirsite dantims pakankamai dėmesio, vien jūsų pastangų neužteks, kad dantenos atgautų savo buvusią išvaizdą. Todėl net neverta svarstyti tokio klausimo „ar periodontologas gali padėti“. Žinoma, kad gali! Išties būtent periodontologas ir yra tas žmogus, kuris suteiks pagalbą jūsų „nuvargusioms“ dantenoms. Todėl nedvejokite ir ilgai nelaukite: kuo ilgiau delsite ir nesigydysite, tuo periodontologas turės daugiau sunkumų, norėdamas jums padėti.
Kad ir koks gydymo būdas jums būtų pritaikytas, jam pasibaigus, svarbiausia tinkamai rūpintis savo dantimis. Jei tikitės, kad periodontologas yra stebukladarys, kurio atliekamos procedūros yra veiksmingos visą gyvenimą, turime jus nuvilti. Be jūsų pastangų jokie gydymo rezultatai nebus sėkmingi, nes dantenų uždegimas gali labai greitai atsinaujinti.

Mus rasite:

Klinika „Dantų implantai”
Aukštaičių g. 62A, LT-50284, Kaunas
+370 62792689
info@dantu-implantai.lt