Kodėl geriau nedelsti, o implantuoti prarastą dantį

2017 03 15|Posted in: Dantų implantai, Odontologija

Priežasčių, kodėl netenkame dantų, yra daugybė. Tai – ligos, nelaimingi atsitikimai, nėštumo periodas, nusilpęs imunitetas. Šiuolaikinė odontologija siūlo bent kelis skirtingus būdus atkurti prarastus dantis: dantų implantavimą, protezavimą, laikinų dantų nešiojimą. Šiame straipsnyje aptariamas pirmas dantų atkūrimo būdas – implantavimas. Apie šią procedūrą sakoma: kuo anksčiau, tuo geriau. Kodėl?

Nelaimės po vieną nevaikšto

Būtina implantuoti dantisPrarastas dantis – kaip uždelsto veikimo bomba. Su visa šaknimi prarastas dantis atveria „puikias“ galimybes atsirasti infekcijai. Tuščia ertmė sukuria vietos aplink ją esantiems sveikiesiems dantims, todėl jie gali pakeisti savo buvimo vietą, pradėti slinktis, iškreipti jūsų šypseną ir net pakeisti veido formą. Be to, atsiradusioje tuščioje vietoje pradeda po truputį tirpti kaulinė medžiaga, irti žandikaulis.

Netekus vieno ar keleto dantų, darosi sunku kramtyti maistą. Greičiau dyla likusių sveikųjų dantų paviršius, gali būti pažeistos jų šaknys. Dėl šios priežasties netekus vieno danties juo gali „pasekti“ ir kiti. Blogai sukramtytas maistas gali apsunkinti skrandžio ir žarnyno veiklą, sutrikdyti virškinimo sistemą. Kad taip neatsitiktų, dantų implantais Vilniaus ar kito miesto odontologijos klinikoje reiktų pasirūpinti kiek galima greičiau po danties netekimo.

Užtrunka keletą mėnesių

Dantų implantavimas – ilgas procesas. Dantų implantai yra į žandikaulį įsukami varžteliai, kurie ne iš karto tampa žandikaulio dalimi – jiems reikia prigyti. Tik žaizdelėms po dantų implantavimo užgijus ir implantams gerai įsitvirtinus žandikaulyje, ant jų galima tvirtinti dantų karūnėles (vainikėlius) – matomas dantų dalis. Visas dantų implantavimo, gijimo ir vainikėlių pritvirtinimo procesas gali užtrukti keletą mėnesių ar netgi metus.

Kai kurios odontologijos klinikos, nepaisydamos rizikos, savo pacientams siūlo „greitojo implantavimo“ paslaugas. Tokiu atveju dantų karūnėlės ant implantų tvirtinamos šiems gerai neprigijus, vienu metu implantuojama daugiau dantų, negu reikėtų, naudojama mažiau implantų nei patartina. Tokio dantų implantavimo profesionalūs dantų gydytojai nerekomenduoja.

Dantų implantai – sveikųjų dantų ir žandikaulio gelbėtojai

Kitaip nei renkantis išimamus dantų protezus, dantų implantavimas išsaugo aplinkinius dantis. Atliekant protezavimą, šalia tuščių ertmių burnoje esantys dantys yra šlifuojami. Tuo tarpu dantis implantuojant, jie nėra pažeidžiami. Be to, implantai išgelbsti aplinkinius dantis nuo infekcijos ir pasislinkimo iš savo įprastos vietos.

Implantuoti dantys verčia žandikaulį „dirbti“, todėl jis apsaugomas nuo nykimo. Jeigu dantų implantavimui trūksta kaulo, jis paimamas iš donorinės vietos arba pasitelkiami dirbtiniai kaulo pakaitalai. Implantai suauga su žandikauliu ir tampa jo dalimi, taip užtikrindami, kad jis išliks tvirtas ir nesideformuos.

Dantų implantavimas Vilniuje

Dantų implantavimas Vilniuje atliekamas klinikoje „Grožio chirurgija“. Tokiose klinikose atliekamos visos dantų implantavimo procedūros, pradedant tyrimais ir gydytojo konsultacijomis, baigiant dantų vainikėlių tvirtinimu ant jau prigijusių implantų.