Dar kartą apie dantų implantų privalumus

2015 12 08|Posted in: Dantų implantai, Odontologija

Vyras su dantų implantaisJei neturite vieno, kelių ar visų dantų, dantų implantacija – geriausias būdas išspręsti šias problemas: tai pažangus, efektyvus ir patikimas metodas atkurti buvusius dantis.

Dantų implantacijos procesas gali būti skirstomas į tris pagrindinius etapus. Pirmasis – gydytojo konsultacija. Jos metu yra padaroma panoraminė nuotrauka, įvertinama paciento būklė bei aptariamas gydymo planas. Antrasis etapas – implantacijos operacija, kurios metu į žandikaulio kaulą įsriegiami dantu implantai (dirbtiniai danties šaknies atitikmenys). Trečiojo etapo – protezavimo – metu ant implantų fiksuojami danties protezai.

Reikėtų pabrėžti, kad dantų implantacija – neskausminga operacija, kadangi prieš operuojant atliekamas vietinis nuskausminimas. Žinoma, kelias dienas po operacijos gali būti juntamas minimalus diskomfortas: dantenos gali būti jautrios ir patinusios, jas gali mausti ar truputį skaudėti, todėl gydytojas išrašo nuskausminamųjų. Taip pat patariama gerti antibiotikus, kad būtų užkirstas kelias infekcijos galimybei. Bet pati implantacijos operacija yra nesudėtinga ir trunka apie 1-2 valandas.

Visas dantų implantacijos procesas užtrunka gerokai ilgiau, kadangi protezuoti galima pradėti tik tada, kai implantas kaule išbūna 3-6 mėnesius: per tą laiką jis visiškai suauga su kaulu ir gali būti naudojamas kaip atrama danties vainikėlio tvirtinimui. Kai gydymas yra baigtas, pacientas nebejaučia jokio skirtumo tarp implanto (implantų) ir tikrų dantų (jei tokių dar turėjo), kadangi implantas su pritvirtintu danties protezu atkartoja natūralų dantį.

Dantų implantai turi daug privalumų:

  1. Kadangi dantų implantai yra gaminami iš titano – lengvos, tvirtos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos, tai lemia labai aukštą jų prigijimo tikimybę (daugiau nei 95% operacijų yra sėkmingos).
  2. Dantų implantai – itin ilgaamžiški. Jei jie bus tinkamai prižiūrimi, tarnaus visą gyvenimą.
  3. Vienas didžiausių dantų implantavimo privalumų yra tas, kad jūs galėsite jaustis kaip su tikrais dantimis, taigi anksčiau buvęs diskomfortas bus labai greitai pamirštas. Visų pirma, dantys atrodys gražiai, jūs vėl galėsite natūraliai šypsotis bei juoktis. Antra, kramtymo procesas bus natūralus: net ir kietą maistą galėsite kramtyti lygiai taip pat kaip su tikrais dantimis, be jokio skausmo ar nepatogumų. Kitaip tariant, dantų implantai yra ir estetiški, ir funkcionalūs.
  4. Labai svarbu ir tai, kad dantų implantacijos proceso metu nėra pažeidžiami šalia esantys dantys (jie nėra šlifuojami).
  5. Itin svarbu yra ir tai, kad dantų implantai sustabdo kaulo irimą. Jei netekote vieno ar kelių dantų, toje vietoje kaulas nyksta, o dantenos atrofuojasi, be to, šalia esantys dantys gali pasislinkti, išsikraipyti, galiausiai pasikeičia ne tik sąkandis, bet ir veido bei žandikaulio forma, ir tai lemia, kad žmogus atrodo senesnis. Su dantų implantais viso to galite išvengti.
  6. Dantų implantacija gali būti atlikta bet kokio amžiaus pilnamečiui žmogui (nėra tokio amžiaus, kada dantų implantaciją būtų daryti per vėlu).
  7. Dantų implantavimas – visiškai saugus procesas, nesukeliantis komplikacijų. Blogiausiu atveju, implantas nebus priimtas ir procedūrą po tam tikro laiko reikės kartoti iš naujo. Jokių kitų rimtesnių komplikacijų būti negali.