Kuo ypatingas estetinis dantų plombavimas?

2017 07 05|Posted in: Odontologija

Panaikina dantų pažeidimus

Estetinis dantų plombavimas – viena populiariausių procedūrų, atliekamų odontologijos klinikoje. Tai dantų atkūrimas sluoksnis po sluoksnio, leidžiantis dantims sugrąžinti visas jų funkcijas, turėtas iki danties pažeidimo. Estetinis dantų plombavimas leidžia atstatyti nutrupėjusius, nuskilusius dantis, panaikinti geltoną ar pilką dantų spalvą, pigmentines dėmes, kitus dantų spalvos, formos ar struktūros pažeidimus.

EstetinisAtkuria šypsenos grožį

Kaip ir sako procedūros pavadinimas, estetinis dantų plombavimas dažniausiai pasirenkamas norint atkurti gražų šypsenos vaizdą. Kartais ši procedūra pasirenkama kaip alternatyva kur kas ilgiau trunkančiai ir brangesnei procedūrai – dantų tiesinimui kabėmis.

Iš tikrųjų, jeigu paciento žandikaulis iš esmės yra taisyklingas ir jis turi vos vieną ar keletą kreivų dantų, estetinis dantų plombavimas gali būti puiki alternatyva ilgai trunkančiam dantų tiesinimui breketais. Tačiau jeigu paciento dantų sąkandis yra netaisyklingas arba didžioji dalis jo dantų yra kreivi, estetinis plombavimas nėra tinkamas pasirinkimas ir jokia odontologijos klinika jo nerekomenduos.

Estetinio dantų plombavimo procedūra ypač tinka tais atvejais, kai norima pagražinti priekinius, labiausiai matomus paciento dantis. Atkūrę vos keturis, penkis ar šešis priekinius dantis, galite sukurti neatpažįstamai pasikeitusią šypseną. Tinkamai po estetinio plombavimo prižiūrimi dantys ir periodinis jų nupoliravimas odontologijos klinikoje leis džiaugtis nepriekaištingai atrodančia šypsena ilgus metus.

Be to, šiuolaikinės estetinio dantų plombavimo technologijos leidžia sėkmingai atkurti pažeidimus ne tik priekiniuose, bet ir krūminiuose ar kituose paciento dantyse.

Pašalina mažus, bet nepageidaujamus defektus

Per didelis tarpelis tarp dantų ar visiškas jo nebuvimas – maži, bet šypsenos vaizdą gerokai pakeičiantys defektai. Estetinio plombavimo metu nepageidaujamas tarpelis tarp dantų gali būti užpildomas specialia medžiaga, o dantis šlifuojant ir pakeičiant jų formą, tokį tarpelį galima sukurti.

Kitas dažnai pasitaikantis dantų defektas – anksčiau turėtų plombų ištrupėjimas. Jeigu dantis plombuojamas nebe pirmą kartą arba daugiau nei du trečdaliai danties turėtų būti plombuojami, geriau rinktis ne paprastą, o estetinį plombavimą.

Vis dėlto estetinis dantų plombavimas nėra tinkamas sprendimas kovojant su dideliais dantų defektais, pavyzdžiui, kai dantis yra visiškai prarandamas. Tokiu atveju pacientui siūlomos dantų protezavimo, implantavimo procedūros.

Estetinio plombavimo privalumai

Kaune esančioje odontologijos klinikoje „Altadenta“ dirbantys odontologai teigia, kad estetinis plombavimas turi daug privalumų tiek kalbant apie estetinę dantų išvaizdą, tiek apie paciento burnos sveikatos gerinimą.

Visų pirma, estetinis plombavimas sustabdo karieso plitimą dantyje, tinka ėduonies pažeistiems dantims. Antra, estetinis plombavimas sustiprina plombuoto danties vainikėlį, tad dantis tampa apsaugotas nuo naujo gedimo. Dar vienas šios procedūros privalumas – jos atlikimo greitis. Neretai estetinio plombavimo procedūrai atlikti pakanka vos vieno vizito odontologijos klinikoje.

Kauno klinikoje dirbantys odontologai priduria, kad estetinio plombavimo procedūra yra neskausminga, jos metu taikoma vietinė nejautra.