Kada rinktis dantų implantavimą, o kada – protezavimą?

2015 11 18|Posted in: Dantų implantai, Odontologija

Jeigu teko susidurti su situacija, kai iškrito ar ištrupėjo dantis, netekote jo nelaimingo atsitikimo metu ar dėl ligos, anksčiau ar vėliau tenka susirūpinti dirbtiniu jo pakaitalu. Prarasto danties laiku nepakeitus dirbtiniu, gali nukentėti aplink atsiradusią kiaurymę esantys dantys: ilgainiui jie pradeda keisti savo kryptį, kartu iškreipdami ir žandikaulį bei visą jūsų veido struktūrą. Iškritęs dantis – „puikus“ ankstinas dantenų ligoms, užkrėtimui ir, be jokios abejonės, prarastam šypsenos grožiui. Ką tokiu atveju rinktis – dantų protezavimą ar jų implantavimą?

Implantavimas ar protezavimas tilteliu?Reiktų akcentuoti, kad abu būdai puikiai tinka, jei vienintelis jūsų tikslas – pakeisti prarastą dantį (dantis). Tiek dantų implantavimas, tiek jų protezavimas padės sukurti estetiškesnį jūsų šypsenos vaizdą ir išvengti dantų bei dantenų susirgimų, atkurti pagrindines kramtymo ir kandimo funkcijas. Vis dėlto kai kuriais aspektais dantų implantavimas yra pranašesnis už protezavimą ir atvirkščiai.

Dantų protezai be implantų (t. y., tvirtinami ant kitų dantų arba tiltelio) yra pigesni nei protezavimas naudojant implantus. Paprasto protezavimo procedūra trunka triumpiau nei dantų implantavimas, nes pastarajam būtinas ilgas gijimo procesas (implantai turi prigyti žmogaus žandikaulyje). Žinoma, kai kurios grožio klinikos šiuo metu intensyviai reklamuoja „greitąją implantaciją“, tačiau „pagreitintas“ gijimo procesas, kuris įprastai reikalauja daug laiko, ne tik kainuos daugiau, bet ir padidint šalutinio poveikio riziką.

Protezavimas yra labiau priimtinesnis senyvo amžiaus žmonėms, įpratusiems, kad jų tėvai ar seneliai nešiojo išimamus dantų protezus, laikomus ant naktinio stalelio. Šiandieninė odontologija siūlo ir neišimamus dantų protezus, kurie suteikia daugiau komforto ir kurių nešiotojai gali pamiršti apie protezų klijus ar stiklines su protezus dezinfekuojančiu skysčiu.

Dantų implantavimas kai kuriems pacientams gali pasirodyti esantis brangus, daug laiko reikalaujantis procesas, suteikiantis nemažai skausmo. Vis dėlto pasibaigus gydymo periodui implantai pacientui suteikia daugiau komforto nei protezai. Dantų implantai nejuda, ant jų tvirtinamos dantų karūnėlės (irgi vadinamos protezais) atrodo estetiškiau ir natūraliau, implantams ir jų dalims, pasirinkus tinkamą gamintoją, gali būti suteikta viso gyvenimo garantija.

Dantų implantavimas padeda visiškai atkurti anksčiau turėtą kramtymo funkciją. Implantus nėra sunku prižiūrėti – pakanka juos valyti taip, kaip valote savo natūralius dantis, todėl jie tinka net tiems pacientams, kurie mėgsta kavą, rūko, vartoja alkoholį.

Kaip matote, tiek dantų implantavimas, tiek protezavimas turi savo privalumų ir trūkumų. Implantavimas labiau patiks tiems žmonėms, kurie nori nuo aplinkinių paslėpti tai, kad neteko danties ar kelių. Protezavimas gali pasirodyti tinkamesnis taupiems žmonėms ir tiems pacientams, kurie nori išvengti ilgos gijimo procedūros. Žinoma, galima įsigyti tiek labai gerai atrodančius dantų protezus, tiek mažesnio pradinio įnašo reikalaujantį implantų įsigijimo būdą – lizingą. Rinktis jums!