Ar jums reikalingas dantų implantavimas?

2015 04 29|Posted in: Dantų implantai

Dantų implantai – tema, apie kurią gausiai diskutuojama. Vieni žmonės vardina jų privalumus, kiti domisi gydymo eiga, treti keiksnoja nemažą jos kainą. Visgi dažnai kyla ir dar vienas klausimas – kada dantų implantavimas gali būti pritaikomas?

kada reikalingi implantai?Jei jums trūksta bent vieno danties

Dantų implantai siūlomi tiems pacientams, kurių burnoje trūksta bent vieno danties. Tai šiuolaikiškas ir modernus būdas susigrąžinti gražią šypseną. Dantų implantavimas gali būti pritaikytas tiek norint atkurti vieną, tiek ir keletą dantų. Ji tinkama net ir tais atvejais, kai dantų visai nebėra (ar dauguma jų – labai prastos būklės). Žinoma, nuo trūkstamų dantų skaičiaus priklauso ir gydymo trukmė, eiga bei kaina.

Jei smarkiai pablogėja valgymo kokybė

Pagrindinė dantų funkcija – virškinimo. Juk virškinimas prasideda dar burnoje, kai maistas yra sukramtomas. Bet kaip tinkamai sukramtyti maistą, kai dantų trūksta? Taigi dauguma dantų neturinčių pacientų patvirtina, kad didžiausia problema – sudėtingas maisto kramtymas. Erzina ir tai, kad maisto prilenda ir į tuščią ertmę tarp dantų. Tokiais atvejais tiesiog tenka atsisakyti kieto maisto (pavyzdžiui, riešutų, kietų obuolių ar sūrio), nes jo „apdorojimas“ yra pernelyg sudėtingas. Be to, reikia nepamiršti, kad ilgainiui prastai sukramtytas maistas gali lemti ir virškinimo bėdas (pavyzdžiui, gali atsirasti skrandžio skausmų).

Jei dantų netekimas sukelia psichologinių problemų

Dažnas danties (ar dantų) netekęs žmogus gali patvirtinti, kad ši būklė kelia ir psichologinį diskomfortą. Pavyzdžiui, pradedama bijoti šypsotis, juoktis ar valgyti kitų žmonių apsuptyje, dantis visą laiką bandoma dangstyti ranka ar servetėle. Sutikite, socialiniam gyvenimui tai teigiamos įtakos tikrai nepadaro – kai kurie žmonės pradeda vengti bendravimo su aplinkiniais, baimindamiesi neigiamos jų reakcijos ar pasmerkimo. Juk dažnai į dantų neturintį žmogų žiūrima kreivai, įtariai.

Jei sunku tinkamai ištarti garsus

Kai kurie pacientai skundžiasi, kad dėl trūkstamų dantų jiems sunku ištarti kai kuriuos garsus. Iš tiesų, prasta artikuliacija pasitaiko ne taip jau retai. O juk šveplavimas tikrai nepadeda jaustis puikiai… Ypač dėl to, jog aplinkiniai iš šios situacijos yra labiau linkę pasišaipyti nei užjausti.

Jei turimi protezai kelia diskomfortą

Dažna alternatyva dantų implantams – protezai. Bet jie ne visada puikiai funkcionuoja. Išimami protezai gali kristi iš burnos, jie sukelia nepatogumų kramtant, juos dažnai reikia koreguoti. Be to, dar reikia prisiminti, kad juos būtina įsidėti – kai kurie žmonės išėję iš namų juos retkarčiais netyčia pamiršta pasiimti su savimi. Dantų karūnėlės ar tiltai taip pat kartais gali kelti diskomfortą: pradedant jų estetine išvaizda, baigiant nepatogumu. Jei dantys protezuojami ant implantų, minėtų problemų yra išvengiama.

Dantų implantai – siekiantiems maksimalios kokybės

Taigi, kaip jau supratote, dantų implantai tinka beveik visais atvejais, kai pacientams trūksta vieno, kelių ar visų dantų ir kai jie dėl šios būsenos patiria diskomfortą. Juk tiek valgymas, tiek kalbėjimas, tiek estetinė dantų išvaizda yra labai svarbūs tam, kad žmogus gerai jaustųsi.