Estetinis dantų protezavimas

2014 02 26|Posted in: Dantų protezavimas, Odontologija

Estetinis dantų protezavimas

Estetinis dantų protezavimas

Kas yra dantų protezavimas, greičiausiai žinote. Tai stipriai pažeistų ar iškritusių dantų atkūrimas naudojant specialias kompozicines medžiagas. Paprastai yra pagaminama karūnėlė ar jų tiltas, kuri užmaunama ant nušlifuoto danties arba pritvirtinama prie greta kiaurymės esančių dantų. Dantų protezavimas – veiksmingas ir patikimas būdas kramtymo kokybei ir estetinei dantų išvaizdai sugrąžinti.

Bet protezas dažniausiai reiškia, kad burnoje turėsite dirbtinį dantį. Nors jis ir yra patogus bei funkcionalus, visgi kai kurie pacientai baiminasi „netikrų dantų“. Galbūt jūsų burnoje yra vienas ar keli pažeisti dantys, kuriuos reikėtų sutvarkyti, bet bijote, kad jie bus išrauti ar stipriai nušlifuoti, kad būtų galima uždėti karūnėlę? Nebijokite. Geriau nelaukite, kol dantis visiškai suges, bet užsirašykite konsultacijai į kokią nors odontologijos kliniką. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose didžiuosiuose bei mažesniuose Lietuvos miestuose odontologai yra pasirengę jums padėti.

Jei kreipiamasi laiku, pažeistas dantis gali būti restauruotas estetinis protezavimo metu. Estetinis protezavimas – tai tarpinis variantas tarp įprasto dantų plombavimo ir protezavimo. Juk nutinka taip, kad dantis yra taip stipriai pažeistas, jog plombos nėra tinkamiausia išeitis (arba tik laikinas sprendimas), bet ir dirbtinei karūnėlei dar anksti. Tokiu atveju estetinis protezavimas leis džiaugtis gražia ir sveika šypsena išsaugant natūralius dantis.

Kitaip tariant, estetinis protezavimas – puikus sprendimas pacientams, kurių dantys yra pažeisti, bet vis dar gyvybingi. Jei yra pakankamai sveikų danties audinių, dantis nėra išraunamas ar iki galo nušlifuojamas, bet imamasi kitokių priemonių jo atstatymui. Kalbant konkrečiau, naudojamos laminatės, užklotai bei įklotai.

Laminatės, užklotai bei įklotai – tai laboratorijoje pagal dantų atspaudus pagamintos plokštelės, kurios yra specialiomis priemonėmis klijuojamos prie dantų. Laminatės yra skirtos priekinių dantų restauracijai, o užklotai bei įklotai – krūminių dantų restauracijai.

Dantų protezavimas laminatėmis, užklotais bei įklotais turi daug privalumų. Visų pirma, išsaugomi sveiki kietieji danties audiniai. Antra, atkurtas dantis atrodo estetiškai (naudojant kokybiškas medžiagas spalva ir blizgesys laikui bėgant nekinta). Trečia, restauruoti dantys yra atsparūs lūžiams ir nusidėvėjimui, tai ilgalaikis sprendimas. Ketvirta, šis dantų protezavimas atliekamas tik dviejų vizitų metu, gydymas yra greitas ir efektyvus.

Reikėtų dar kartą prisiminti auksinę taisyklę, susijusią su dantų tvarkymu: į odontologą reikia kreiptis laiku, vos pajutus pirmuosius dantų ar dantenų ligų simptomus (dar geriau, jei lankomasi pas odontologą reguliariai dėl profilaktinių patikrų ir procedūrų). Kai dantų bei dantenų ligos yra diagnozuojamos laiku, gydymas yra greitesnis, lengvesnis ir pigesnis. Todėl, jei turite pažeistų dantų, nelaukite, kol jie visiškai suges – galbūt jie gali būti sutvarkyti estetinio protezavimo metu? Jei delsite pernelyg ilgai, jums beliks vienintelė išeitis – įprastas dantų protezavimas, kai protezas yra tvirtinamas ant nušlifuotų dantų ar ant implantų.

Be to, estetinis protezavimas yra dažnas dantų gydymo būdas daugelyje klinikų. Nesvarbu, kur begyventumėte: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ar Klaipėdoje, tikrai nesunkiai rasite patikimą odontologą, galintį išspręsti jūsų dantų problemas. Pavyzdžiui, jei jus domina odontologinės procedūros, atliekamos Kaune, internete nesunkiai rasite visą jus dominančią informaciją apie Kauno klinikose dirbančius darbuotojus, siūlomas paslaugas bei jų įkainius. Dar kartą pakartosime: nedelskite. Kuo ilgiau lauksite, tuo daugiau problemų turėsite.