Kaulo priauginimo operacija

2015 10 07|Posted in: Odontologija

Viena naujausių sričių odontologijoje – tai dantų implantacija. Tai greitas ir neskausmingas būdas atkurti prarastą dantį ar dantis. Iki šiol daugelis žmonių maišo protezus ir implantus, tačiau reikėtų žinoti, kad implantacija ir protezavimas panašūs tik tuo, kad grąžina gražią šypseną. Implantacija turi daug daugiau pliusų, tai modernus metodas, tačiau jam reikia tinkamai pasirengti.

Kaulo priauginimasViena pirmųjų procedūrų prieš danties implantaciją – tai žandikaulio įvertinimas. Norint, kad implantacija būtų sėkminga, turi būti pakankamai kokybiško kaulinio audinio. Kaulo priauginimas reikalingas tais atvejais, kai dėl tam tikrų ligų ar dėl fiziologinių dalykų pacientas turi per mažai kaulo, į kurį bus implantuojama nauja dirbtinė danties šaknis.

Kodėl svarbu laiku susirūpinti žandikaulio būkle?

Iškritus dantims, žmonės neskuba ir kažko laukia. Tačiau laukimas sudaro tik dar daugiau problemų. Natūralu, kad su ta vieta, kurioje kadaise buvo dantis, nebekramtoma, taigi audiniai ten po truputį atrofuojasi ir nyksta kaulas. To pasekmė – kinta ir žandikaulio aukštis bei plotis. Kai atvejis – sudėtingas, padėti gali tik kaulo persodinimo operacija. Trūkstamas kaulas persodinamas panaudojus paciento kaulą arba kaulo pakaitalą. Procedūra nėra skausminga, kadangi pacientams suteikiamas vietinis nuskausminimas ir laikinai nieko nejuntama. Tačiau daugelis atvejų – skirtingi, taigi ir kaulo priauginimas atliekamas net keliais skirtingais metodais.

Kaip elgtis po kaulo persodinimo operacijos?

Gydytojai teigia, kad kitą dieną po operacijos žaizdelė gali nežymiai kraujuoti. Norint sustabdyti kraujavimą, ant operuotos vietos reikėtų uždėti vatos ar marlės tamponėlį ir jį palaikyti bent pusę valandos. Po operacijos reikėtų vengti labai karšto ir karšto maisto, gėrimų, sporto treniruočių.

Daugelis odontologų nerekomenduoja vartoti maisto kelias valandas po operacijos. Taip pat tą dieną ir kitas dienas po operacijos reikėtų vartoti ir daugiau skysčių, vėliau – valgyti minkštesnius, lengviau kramtomus maisto gaminius. Įprastą maistą valgyti galėsite po maždaug 2-3 savaičių. Šiuo laiku reikia atrasti maistingus, lengvai kramtomus ir mėgstamus produktus.

Kai atliekamas kaulo priauginimas, operuota burnos pusė žymiai patinsta. Norėdami įvykiams užbėgti už akių, dantų chirurgai duoda maišelį su ledu, kurį reikia palaikyti ne mažiau nei pusę valandos. Vėliau ir namuose reikia kartoti šią procedūrą: maišelį su ledu teks palaikyti kas kelias valandas.

Taip pat specialistai įspėja rūkančiuosius: šio žalingo įpročio reikėtų atsisakyti bent laikinai, kelioms savaitėms, nes rūkymas gali labai pakenkti gyjančiai žaizdai, jis gali pristabdyti kaulo integraciją ir kitus procesus.

Taigi jei jums buvo atlikta kaulo persodinimo operacija ir net praėjus kelioms dienoms po jos jaučiatės prastai, kreipkitės į gydytoją. Ypač susirūpinti reikėtų tada, kai pakyla bazinė kūno temperatūra, kai laikosi stiprus tinimas, kai žaizda kraujuoja ir jaučiate kitus nemalonius pojūčius burnos ertmėje.