Judesiai sukelia peties skausmą? Apsilankykite pas ortopedą

2016 05 04|Posted in: Ortopedija

Skauda petįAr žinojote, kad nuolat atliekant tam tikrus judesius rizika patirti peties skausmą išauga? Peties sandara lemia tai, kad pastovus tam tikrų judesių atlikimas ilgainiui paskatina skausmo petyje atsiradimą. Kokie judesiai ypatingai padidina peties skausmo riziką?

Rankos nuolat iškeliamos virš galvos

Dažytojas, langų valytojas, viršutinių lentynų prekybos salėje prižiūrėtojas, sunkumų kilnotojas, plaukikas – tai tik keletas profesijų, kurių atstovai dažnai patiria peties skausmą. Rankų iškėlimo virš galvos judesys pečių sričiai yra ganėtinai sudėtingas, o jeigu tokie judesiai pasikartoja dažnai, tikimybė, kad Jums pradės skaudėti petį, labai išauga.

Bandymas ranka pasiekti tam tikrą nugaros sritį

Kai norime pasikasyti nugarą, sukabinti už nugaros abiejų rankų pirštus atlikdami tempimo pratimus arba užtraukti suknelės užtrauktuką, atliekame judesį, kuris gali paskatinti peties skausmą. Tokius judesius reiktų atlikti neskubant, smarkiai neperspaudžiant, o tempimo pratimus vos pradėjus sportuoti reiktų atlikti tik prižiūrint treneriui.

Judesiai, atliekami dėl nepatogaus sėdėjimo ar gulėjimo

Jeigu dirbate darbą, kuriame tenka daug sėdėti ir jūsų sėdėjimo vieta nėra pakankamai patogi, net nejausdami atliekate stuburui kenkiančius judesius. Ilgainiui tokių judesių sukeltas skausmas iš stuburo pereina į kurį nors kelį arba petį. Peties skausmas gali atsirasti ir dėl nepatogios gulėjimo padėties: tikriausiai teko ką nors girdėti sakant „nugulėjau petį“. Kai užmiegama nepatogiai, visas kūno svoris „atitenka“ pečių sričiai.

Kritimas

Kai kurie darbai yra susiję su didele kritimo rizika. Nukristi rizikuoja stogdengiai, ugniagesiai, aukštalipiai, nuotykių parkų darbuotojai, jau nekalbant apie kaskadininkus. Nors pats kritimas nebūtinai sukelia skausmą (žinoma, jeigu darbuotojas laikosi saugos taisyklių ir yra tinkamai prisitvirtinęs), tačiau pats peties „išėjimas“ iš stabilios pozicijos jau yra kenksmingas.

Ką daryti, jei vargina peties skausmas?

Pajutę pirmuosius skausmo petyje simptomus, daugelis bando juos nuslopinti vaistais nuo skausmo. Vis dėlto reiktų kuo anksčiau kreiptis į gydytoją. Anksti diagnozavus peties pažeidimus, juos galima nesunkiai išgydyti pasitelkus kineziterapiją. Jeigu delsėte tiek, kad peties skausmas tapo nenumalšinamas net vaistais, jums gali prireikti operacijos.

Viena dažniausiai diagnozuojamų peties skausmo priežasčių – peties ankštumo sindromas. Tai normalių peties funkcijų sutrikimas, kuomet tarp žastikaulio ir mentės atsiranda ankštumas, o sąnario judesiai tampa labai skausmingi. Šiam sindromui įveikti atliekama artroskopinio peties ankštumo pašalinimo operacija. Atliekant šią procedūrą pašalinama mentės ataugos dalis. Tai leidžia pacientui atgauti iki prasidedant skausmui turėtas sąnario funkcijas.

Negydomas peties skausmas gali tapti ne tik fiziniu, bet ir psichologiniu sutrikimu. Nuolat patiriantis skausmą ir kokybiškai gyventi negalintis žmogus tampa irzlus, užsidaręs, vengia fizinės veiklos ir susibūrimų, kuriuose reikėtų ja užsiimti. Neneškite šios naštos ant savo pečių – perduokite ją savo gydytojui!