Odontologijos klinika Vilniuje: higiena, terapija, ortodontija, chirurgija

2017 06 24|Posted in: Odontologija, Odontologijos klinika

Odontologijos klinikos ieškome dėl trijų pagrindinių priežasčių. Pirmoji – varginantis danties skausmas. Antroji – noras turėti gražesnę šypseną. Trečioji – domėjimasis, kaip galėtume pakeisti prarastus natūralius dantis dirbtiniais. Kuo šiais klausimais mums gali pagelbėti tinkamai pasirinkta odontologijos klinika?

Odontologo paslaugos VilniujeGera higiena – pusė darbo

Ar žinojote, kad didžiosios dalies dantų ir burnos ertmės problemų galėjote išvengti, jei laiku būtumėte pasirūpinę tinkama burnos higiena? Burnos higienos paslaugas teikia kone kiekviena odontologijos klinika, pavyzdžiui, klinikos „Grožio chirurgija“ odontologai Vilniuje. Tinkama burnos higiena padeda išvengti dantų ėduonies, išlaiko dantenas stiprias ir sveikas. Dėl to dantys išlieka nepažeisti, jų „nepuola“ akmenys, o dantenos nekraujuoja.

Ne paslaptis, kad vien dantų šepetėliu ir pasta negalime išvalyti sunkiai pasiekiamų burnos užkaborių. Nenuvalytos apnašos kaupiasi ir sudaro kietą sluoksnį. Apnašoms kaupiantis, jose prasideda cheminės reakcijos, kurio metu išsiskyrusios rūgštys ardo dantų paviršių. Tinkamai atlikta burnos higienos procedūra apsaugo dantis nuo pavojingo rūgščių poveikio.

Terapija mūsų dantims

Dantų terapija vadinamos procedūros, kurių metu dantyse užtaisomos dėl ėduonies atsiradusios skylutės ir gydomi dantų šaknų kanalai. Dažniausiai šiuo terminu vadinamas dantų plombavimas. Odontologijos klinikose atliekamas terapinis gydymas užkerta kelią dantų nervų pažeidimams, infekcijai ir juos lydinčiam skausmui.

Odontologijos klinika Vilniuje „Grožio chirurgija“ atlieka ir estetinį plombavimą. Tai karieso pažeistų audinių pašalinimas ir užpildymas plombine medžiaga. Estetinis plombavimas, kaip rodo jo pavadinimas, suteikia šypsenai labiau estetišką vaizdą. Plombą galima pritaikyti prie aplinkinių dantų spalvos, suteikti jai norimą formą, nupoliruoti ir išblizginti. Dantys po šios procedūros atrodo „kaip nauji“.

Ortodontija – geriausia išeitis taisyklingai šypsenai

Ortodontas – tai gydytojas, su kuriuo dažniausiai susiduriame vaikystėje ar paauglystėje, kai mūsų tėvai nusprendžia, jog atėjo laikas tiesinti dantis. Vieniems pakanka nešioti dantų plokštelę, kitiems jos nepakanka ir tenka imtis dantų breketų („kabių“). Odontologijos klinika gelbsti ne tik turint kreivus, susigrūdusius dantis, bet ir esant netaisyklingam žandikaulio suaugimui. Tinkamai parinktos ortodontinės procedūros gali iš esmės pakeisti žmogaus veidą.

Burnos chirurgija – sudėtingesnėms dantų problemoms spręsti

Ne visas dantų ir dantenų problemas galima išspręsti profesionaliu dantų valymu ir plombavimu ar tiesinimu. Kartais reikia dantį išrauti, operuoti burnos gleivinę, pakeisti prarastą natūralią danties šaknį dirbtine. Visa tai apima odontologijos klinikoje Vilniuje atliekama burnos chirurgija.

Kartais danties nebegalima išgelbėti – tenka jį išrauti. Deja, be šaknies dantis funkcionuoti negali, todėl norint atkurti prarastą dantį, reikalingas dantų protezavimas arba implantavimas. Kartais prieš šias procedūras gali prireikti tokių sudėtingų operacijų, kaip burnos gleivinės paėmimas iš vienos burnos vietos ir prisiuvimas kitoje arba dantų kaulo priauginimas. Geriausiai žinomas burnos chirurgijos pavyzdys – protinio danties šalinimas.