Dantų implantologijos centras Kaune

2014 05 28|Posted in: Odontologija

Implantologijos centras

Implantologijos centras

Dantų implantologija – nebe nauja sritis. Kasdien internete pasirodo daugybė straipsnių apie dantų implantavimą ir kitas su tuo susijusias procedūras. Ne vienas pacientas susiduria su dvejonėmis, jam kyla ir nemažai klausimų, pavyzdžiui, ar pakaks vos vieno vizito, ar pakaks nuvykti į odontologijos klinika Kaune, ar nepamaišytų ir implantologijos centras, išsamios konsultacijos su ten dirbančiais specialistais, ar procedūros brangios, ar skausmingos, koks gydymo metodas yra efektyviausias, kokių rekomendacijų reikėtų laikytis prieš procedūras ir po jų ir taip toliau.

Ne paskutinėje vietoje atsiduria ir estetika: pacientams svarbu, kaip po procedūrų atrodys jų dantys. Dar prieš maždaug dešimtmetį žmonės norėjo, kad gydytojai jiems įstatytų dantį. Šiandien neretai priduriama ir kad norima gražaus, estetiškai atrodančio, nuo kitų dantų nesiskiriančio dantuko. Dėl nežinojimo, nepatyrimo dažnai žmonės ima skleisti nebūtus faktus, tad norintiems įsriegti dantų implantus tenka nemažai pasidomėti patiems, ar informacija tikra, ar išgalvota.

Dantų implantologijos centruose Kaune dirbantys specialistai dantų implantavimą neretai lygina su namo remontu. Jei namas bus rekonstruojamas nuo pat pamatų, prireiks ir daugiau laiko, ir išlaidos bus didelės. Tuo tarpu jei reikalingas tik kosmetinis remontas, tai truks ir trumpiau, ir per piniginę taip skaudžiai nesuduos. Analogiškai ir su implantavimu – viskas turi prasidėti nuo atviro pokalbio, kur būtų išsiaiškinami visi „bet“ ir „o kas, jeigu“.

Be abejonių, pacientai odontologijos klinikoje norėtų užtrukti vos valandą, ne ilgiau. Tačiau tuos, kuriems viską – įsriegti implantus ir ant jų pritvirtinti naujas dantų karūnėles – galima atlikti vos vieno vizito metu, galima vadinti laimingaisiais. Tačiau taip greitai viskas vyksta ne visais atvejais: pacientų ilgesnis gydymo kursas laukia tuomet, kai jiems stinga kaulinio audinio ir tam, kad būtų galima implantuoti, prireikia kaulo atkūrimo operacijos. Ji paprastai taikoma tiems, kurie vieno ar kelių dantų neteko seniau ir dėl šios priežasties žandikaulio kaulas aptirpo ir yra per mažos apimties.

Kiekvienas dantų implantologijos centras Kaune ypatingas tuo, kad čia visuomet pritaikomi tik pažangiausi gydymo būdai ir metodai. Tačiau jei nebėra kitų išeičių, pasirenkamas danties šalinimas. Kartais vienu šūviu nušaunami du zuikiai: to paties vizito metu ne tik ištraukiamas dantis, bet ir iš karto po to įsriegiamas implantas. Tačiau pasiseka ne visuomet, nes kartais kyla komplikacijų, įsimeta infekcijos ir kt. Odontologai ir dantų chirurgai puikiai žino, kad spontaniškai elgtis nedera, ir jei mato, kad per vieną vizitą nieko gero padaryti nepavyks, vizitą jie atideda netolimai ateičiai. Kas iš to, jei paskubomis įsriegti implantai nulūš ar iškris.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį? Vieno vizito metu ir traukimą, ir implantavimą galima atlikti tuo atveju, kai neprireikia kaulo priauginimo operacijos, kai pacientui sėkmingai buvo išgydyta parodontozė, kai organizmas sėkmingai baigė kovą su kibusiomis infekcijomis ir panašiai. Implantacija visgi, pasak specialistų, gali trukti vidutiniškai nuo 3 iki 9 mėnesių – būtent tiek laiko reikia įsriegti implantams, jiems prigyti, pagaminti dantų karūnėlėms ar protezams ir jiems sėkmingai pritvirtinti. Norint, kad implantas tarnautų ilgai, nepakaks jo tik tinkamai įsriegti. Pacientas, norėdamas ilgalaikio rezultato, ir pats turės tinkamai rūpintis burnos higiena, dažniau nei įprasta apsilankyti pas specialistus ir, žinoma, kaip įmanydamas saugoti naujuosius dantis. Implantai gali tarnauti ir visą gyvenimą, ypač jei jais gerai pasirūpinama.