Dantų implantavimas padeda išvengti žandikaulio atrofijos ir sąkandžio problemų

2014 05 06|Posted in: Dantų implantai, Odontologija

Žandikaulio atrofija

Žandikaulio atrofija

Jei bent kiek domitės odontologijos mokslu bei jo naujovėmis, jei neturite bent vieno dantuko ir teko domėtis jo atstatymo būdais, tikriausiai jau esate girdėję ir apie dantų implantus. Jeigu ne, trumpai pristatysime, kas tai yra. Implantai – tai tam tikri dantų šaknų pakaitalai, ant kurių, įsuktų į žandikaulio kietąjį audinį, tvirtinama dantų karūnėlė – protezas. Implantams padedant, galima atstatyti vieną, du, kelis, netgi visus dantis, kurių pacientas neteko. Su implantavimu šiandien yra susiję tokie reiškiniai kaip plokštelių arba tiltinių protezų tvirtinimas, taigi protezavimo galimybės panaudojant implantuos yra neribotos. Implantus gaminami iš alerginių reakcijų nesukeliančių medžiagų – titano, kad organizmas neatmestų implanto ir procedūra būtų sėkminga. Beje, kalbant apie sėkmingus implantavimo atvejus, sėkmės rodiklis yra apie 98 proc. – vadinasi, dantų implantai neprigyja ir dantų implantavimas pirmą kartą nepasiteisina tik maždaug 2 proc. pacientų. Bandant implantuoti dantį ar dantis antrą kartą, sėkmė – beveik šimtaprocentinė.

Kokie pokyčiai vyksta burnos ertmėje netekus vieno ar kelių dantų?

Netekus danties, netrukus likusieji dantys ima krypti į trūkstamo danties pusę, vadinasi, tarpelis mažėja, ilgai delsiant, jo gali ir visai nebelikti, o tarp kitų dantų atsirasti negražūs tarpeliai. Taip pat atsiradusį tarpelį bando užpildyti priešingame dantų lanke esantis dantis, išilgėdamas ir dalinai užpildydamas atsiradusį tarpą. Būtent dėl šių priežasčių dantų protezavimas arba dantų implantavimas turi būti atliekamas ilgai neatidėliojant, kitaip gresia dar didesnės išlaidos ir sudėtingesnės gydymo procedūros.

Be to, žmonėms, kurie neteko kelių dantų, kyla ir kitos grėsmės. Nesant dantų, po truputį suyra ir atrofuojasi ir pats žandikaulio kaulas. Taip atsitinka dėl visiškai suprantamų procesų – kai danties nėra, kaulas netenka kramtymo jėgos, taigi jis nefunkcionuoja kaip reikiant, ima tirpti ir po truputį nykti. Žandikaulis kramtant nuolatos turi gauti pakankamą krūvį. Ilgiau delsiant, kai imamasi implantavimo procedūros, prireikia ir žandikaulio atstatymo operacijos – tai vėlgi kainuoja papildomai laiko ir lėšų. Be to, kai negalime kramtyti kietesnio maisto, ima stigti būtinų organizmui medžiagų, mityba tampa nepilnavertė ir gali imti atakuoti įvairios ligos. Dar viena rykštė – skrandžio ligos, kurios atsiranda dėl prastai sukramtyto maisto. Netekus kelių dantų, kyla ir estetinių problemų – skruostai įdumba, veide labiau pasimato raukšlės, veidas gali tapti neproporcingas.

Faktai apie dantų implantų privalumus

  • Kai atliekamas dantų implantavimas, visiškai nenukenčia kiti dantys, jų nereikia šlifuoti.
  • Implantai nė trupučio nepanašūs į išimamus protezus, tai visą laiką burnoje esantys dantys, labai panašūs į tikrus dantis.
  • Dantų implantai gelbsti tiems, kurie nori išsaugoti puikią išvaizdą ir atrodyti taip, kad niekas nė neįtartų, jog žmogaus kuris nors dantukas – ne natūralus.
  • Implantacija padeda žandikaulį pačiu efektyviausiu būdu apsaugoti nuo tirpimo, nykimo.
  • Implantai visiškai atstoja natūralius dantis – tiek spalva, tiek savybėmis, tiek ir tvirtumu.
  • Implantams reikia kruopštesnės priežiūros, tačiau ji niekuo nesiskiria nuo kasdienės burnos ertmės priežiūros – dantų valymo pasta ir šepetėliu, dantų siūlu, skalavimo specialiais skysčiais ir t. t.
  • Prie implantų gali būti pritvirtinami ir kiti dantų protezavime naudojamos konstrukcijos – pavyzdžiui, plokštelės ar protezai.
  • Dantų implantavimas – daug ilgaamžiškesnis nei, pavyzdžiui, dantų tiltelis.
  • Implantuojant išvengiama alerginių reakcijų, nes implantai gaminami iš žmogui saugių ir biologiškai tinkamų medžiagų.

Dantų implantavimas Kaune

Daugelis odontologijos klinikų Kaune atlieka dantų implantavimo paslaugas. Jeigu turite trūkstamų dantų, nedelskite. Kuo ankščiau pradėsite dantų implantavimo procedūras, tuo jos bus paprastesnės, o tuo pačiu bus mažesnė kaina, bei reikės mažiau laiko joms atlikti. Dantų implantai Kaune naudojami protezavimui jau daugiau nei dešimtmetį, tad odontologai yra sukaupę didelę patirtį. Apsilankykite konsultacijoje jei vis dar abejojate dantų impalntų privalumais, ar tiesiog turite klausimų odontologui.