Šiuolaikiniai paveikslai ar modernus menas?

2013 09 17|Posted in: Kitokia tematika

Pagrindinis klausimas, ir šiek tiek klaidinantis atsakymas, nes terminai „šiuolaikinis”, „modernus” ir „abstraktus” gali turėti tą pačią reikšmę. Pradėkime nuo „šiuolaikinio meno”. Šiuolaikinės meno laikotarpis, prasidėjo 1870 metais, kaip impresionizmas. Akivaizdu, kad šiuolaikiniai menininkai yra tie, kurie eksperimentavo su naujais kūrybos būdais išreikšti naujas idėjas ir vizijas. Bet šis meno judėjimas baigėsi apie 1965.
Abstrakčių paveikslų menas, iš tikrųjų  buvo tikrai modernus tuo metu. Abstraktūs paveikslai pradėjo gaminti sceną dešinėje maždaug tuo pačiu metu šiuolaikinio meno sužinojo, nes tapybos stilius priskiriamas šiuolaikinio meno judėjimui. Tačiau plataus masto abstrakčių paveikslų tikrai pradėjo rodyti pradžioje 1905 Europoje, Pablo Picasso ir ktiti kubizmo menininkai. Abstraktus menas tikrai nebuvo sukurtas Amerikoje, kol1942-aisiais į abstraktaus ekspresionizmo judėjimą įsijungė Jackson Pollock’as. Abstrakti tapyba ir abstraktūs paveikslai vis dar yra kuriami šiandien.
Dabar mes naudojame terminą „modernus”, siekiant nustatyti, kaip sukurti meno kūrinį mūsų gyvenime arba dabartinės metu. Taigi, visos nuotraukos dabar šiuolaikinio meno nepriklausomai nuo stiliaus. Kas nutiko, kad žmonės paprastai naudoja „šiuolaikinio meno” apibūdinti meną nuo 1973-ųjų iki dabar. Tai sunku, jei neįmanoma nustatyti laikotarpį, o mes gyvename jame. Galima paklausti, mes visada naudotižodį „modernus” apibūdinti meną? Arba naudoti žodį „Šiuolaikinio” skiriasi vaizdo laikotarpio, kaip „moderni” buvo naudojamas.