Kaip pasirinkti odontologą?

|

Profesionali odontologeTurbūt sutiksite, kad šypsena – žmogaus puošmena. Juk besišypsantis žmogus yra kur kas patrauklesnis? Be to, nuoširdi šypsena padeda užmegzti pokalbį, parodo prielankumą, „ištirpdo ledus“ ir padaro pokalbį jaukesnį ir malonesnį. Kita vertus, kad ir kokia nuoširdi bebūtų jūsų šypsena, sugedę, nutrupėję, pageltę ar kreivi dantys teigiamo įspūdžio tikrai nepalieka. Todėl odontologai nuolat kartoja, kad dantimis reikia rūpintis, juos tinkamai prižiūrėti, o prireikus – ir taisyti.
Individuali kasdienė burnos higiena yra labai svarbi – tai geriausia dantų bei dantenų ligų profilaktika. Bet to neužtenka. Reguliari specialisto apžiūra yra būtina, nes kai kurių ligų užuomazgas gali pastebėti tik odontologas. Juk geriau užkirsti kelią ligos atsiradimui nei gydyti neigiamus jos padarinius?

  • Jei pritariate išsakytiems teiginiams, turbūt susidūrėte su kita problema. Gydytojų odontologų Kaune yra išties nemažai. Kaip pasirinkti tinkamą? Pateikiame pagrindinius kriterijus, kurie padės jums lengviau apsispręsti.
  • Savaime suprantama, visi odontologai turi turėti atitinkamą išsilavinimą. Labai svarbu, kokiame universitete (kokiuose universitetuose) buvo studijuota, kiek metų mokytąsi, kokiais įvertinimais studijos užbaigtos. Juk tinkamas išsilavinimas – pagrindas tolimesnei karjerai.
  • Ne mažiaus svarbus dalykas – tobulinimosi kursai ir stažuotės. Universitete suteikiamos žinios yra pakankamai plataus pobūdžio. Jei odontologas gilinasi į tam tikrą sritį, kursų ar stažuočių metu jis įgyja galimybę pagilinti ir praplėsti žinias apie jį dominančią sferą.
  • Odontologija – sparčiai kintanti medicinos šaka, kurioje nuolat atsiranda naujovių: technologijos tobulėja, dantų taisymui bei protezavimui naudojamos medžiagos kinta, gydymo būdai progresuoja. Odontologai, norintys žengti koja kojon su naujovėmis, aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose bei seminaruose.
  • Be abejonės, vien teorinių žinių nepakanka. Geru specialistu netampama, jei neturima darbinės patirties. Be to, kai kuriais atvejais itin svarbu, kad odontologas turėtų patirties konkrečioje jus dominančioje srityje. Pavyzdžiui, jei jums reikalingas geras implantologas ar ortodontas, ilgametė odontologo darbo patirtis dar nereiškia, kad tiek pat laiko gydytojas specializuojasi implantologijoje ar ortodontijoje.
  • Jei kelių odontologų išsilavinimas bei darbo patirtis jus tenkina, ir jūs vis dar nežinote, ką pasirinkti, gali padėti ir kiti kriterijai:
  • Vieta, kurioje įsikūri odontologijos klinika. Jei netoli jūsų namų ar darbo yra įsikūrusi odontologijos klinika, kurioje dirba kvalifikuotas odontologas, gana patogu joje lankytis, nes nesugaištama daug laiko važiuojant. Kita vertus, jei odontologo kvalifikacija jums kelia abejonių, gal geriau rinktis mažiau patogioje vietoje dirbantį, bet patikimesnį specialistą?
  • Rekomendacijos. Vienas geresnių būdų rasti patikimą odontologą – draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Didesnė tikimybė, kad odontologas, kuris patiko jūsų draugui, patiks ir jums. Juk artimi žmonės nesiūlytų jums lankytis pas specialistą, kurio paslaugomis jie patys nusivylė?
  • Asmeninės odontologo savybės. Kai kuriems žmonėms svarbiausia yra gera kokybė ir jie neturi jokių kitų reikalavimų. Kitiems svarbu, kad odontologas būtų žmogus, su kuriuo lengva ir malonu bendrauti. Viena yra lankytis pas specialistą, kuris tiesiog dirba savo darbą, ir visai kas kita – kalbėtis su besišypsančiu žmogumi, kuris noriai išklauso nusiskundimus, paaiškina klaidas ir suteikia rekomendacijų ateičiai.

Similar Posts