Protinių dantų šalinimas

Portiniai dantys ir jų pašalinimasProtiniai dantys daugeliui žmonių sukelia didelių problemų. Su protiniais dantimis susijusios problemos vargina ne tik paauglius, bet ir suaugusius žmones. Juk protiniai dantys gali pradėti dygti net ir peržengus 20 metų ribą, o įprastas protinių dantų dygimo laikotarpis yra maždaug nuo 16 iki 25 metų. Tai terminas, per kurį turi pradėti dygti protiniai dantys. Žinoma, gali būti šiokie tokie nukrypimai į abi puses, tačiau iki 25 metų turėtų pradėti dygti bent vienas protinis dantis. Tačiau būna ir tokių žmonių, kuriems nei vienas protinis dantis taip ir neišdygsta ir tai taip pat yra normalu, tačiau ganėtinai reta.

Kalbant apie protinių dantų problemas, jos yra labai dažnos, tačiau tas kas niekada su tuo nesusidūrė, tikriausiai nežino kokių ir kiek problemų jie sukelia. Protinių dantų šalinimas yra vieni niekai, palyginti su tuo, kokių dar problemų jie sukelia. Protinių dantų problemos pradeda kamuoti vos tik pradėjus dygti pirmajam protiniam dančiui. Dažniausiai net ir dygimas sukelia dideles problemas. Protinis dantis dažniausiai dygsta lėtai, etapais. Pavyzdžiui, dantis dygsta savaitę, o paskui net pusę metų gali nebūti jokių dygimo žymių. Todėl dantis net pamirštamas, o po kurio laiko vėl pradeda kamuoti skausmas. Daugeliui žmonių prireikia stiprių nuskausminamųjų, o kai audiniai pradeda tinti – net ir nuskausminamieji menkai tegelbsti. Tuomet būna sunku kramtyti, kalbėti ar net gerti. Tai tikrai trukdo žmogui, todėl dažnas kreipiasi pagalbos pas odontologus, tačiau patys odontologai nepradeda imtis skubotų veiksmų. Žmonės skundžiasi, kad protinis dantis paprasčiausiai negali prasimušti pro audinius ir tiesiog reikia juos prapjauti, tačiau chirurginės intervencijos imamasi tik kraštutiniais atvejais. Patinę audiniai labai retai pjaunami, nes tai gali sukelti didesnių problemų nei skausmas. Odontologai tik kraštutiniu atveju imasi veiksmų, nes dažniausiai pats organizmas susitvarko su protinių dantų problemomis. Visgi protiniai dantys kelia tikrai baisių problemų. Dažnai jie dygsta netiesiai, todėl kelia didelius skausmus, neleidžia kramtyti ir t. t. Taip pat jie būna nepilnai išsivystę, todėl geriausiai tokiu atveju padeda protinių dantų šalinimas. Tačiau kartais net ir pats rovimas būna komplikuotas, nes šaknys būna užaugę netvarkingai, susisukę. Gulsčiai dygstantį dantį išrauti ypač sunku, todėl reikalinga pakankamai sudėtinga operacija.

Dažniausiai protinių dantų problemos su burnos higiena nieko bendro neturi. Net jeigu Jūsų burnos higiena bus nepriekaištinga, dar nereiškia, kad neturėsite problemų su protiniais dantimis. Teigiama, kad dažnai protiniai dantys net neišdygę jau būna sugedę. Maža to, jie skatina ir aplinkinių dantų gedimus. Todėl užsienyje protinių dantų rovimas labai propaguojamas. Lietuviai dar bijo traukti visus protinius dantis, tačiau Vakarų Europoje tai yra savaime suprantamas dalykas. Šie dantys yra praktiškai nereikalingi, todėl geriausia juos tiesiog išrauti be jokios priežasties. Šiais laikais protinių dantų nauda yra niekinė, todėl juos išrauti yra net ir naudinga.

Similar Posts